Nawigacja

 • 09.06.2015

   

   

  UWAGA RODZICE

   

      Podręczniki do klasy I Gimnazjum Gminnego na rok szkolny 2015/2016 zakupi szkoła.

  Dlatego też prosimy o niedokonywanie zakupów we własnym zakresie.

   

   

  Wykaz podręczników szkolnych na rok szkolny 2015 - 2016

     Wykaz_podrecznikow_szkolnych_2015.pdf

 • Serdecznie zapraszamy uczniów i uczennice do udziału w projekcie!
   
  Sejm Dzieci i Młodzieży to nie tylko posiedzenie 1 czerwca w gmachu Sejmu RP, ale przede wszystkim projekt edukacyjny. W tym roku powstał także specjalny Przewodnik dla uczestnika i uczestniczki SDiM, który podkreśla charakter edukacyjny projektu oraz ułatwia uczestnictwo w nim. Przewodnik jest dostępny pod linkiem:  http://issuu.com/fundacjaceo/docs/przewodnik_sdim
   
  Portal działasz.pl opublikował wywiady z byłymi posłami i posłankami, którzy opowiadają jak uczestnictwo w projekcie wpłynęło na ich działalność. Tutaj przykład: http://dzialasz.pl/content/m%C5%82odzi-z-wiejskiej-antonina-d%C4%99bska
   
  Z chęcią udzielę dalszych informacji.
  Pozdrawiam serdecznie,
   

  --

  Urszula Cyrynger
  Centrum Edukacji Obywatelskiej
  ul. Noakowskiego 10, 00-666 Warszawa
  (22) 825 05 50 wew. 103
  XXI Sejm Dzieci i Młodzieży
   

 • http://aleklasa.pl/

  Zapraszam do zapoznania się z naszym młodzieżowym portalem edukacyjnym  http://aleklasa.pl/. Chcemy, aby młodzi ludzie znaleźli tu nie tylko informacje pomocne w szkole, ale również porady dotyczące wyboru kierunku studiów i przyszłej pracy. Przez kilkanaście lat służyliśmy młodzieży pomocą i radą wydając (do 2008 roku) dwutygodniki edukacyjne Cogito, Victor gimnazjalista, Victor junior.  Po przerwie wracamy do głównych założeń wydań papierowych, tym razem w wersji internetowej i w nieco zmienionej formule.

  Zapraszam na http://aleklasa.pl/

  Redaktor naczelny

 • Tematy projektów edukacyjnych dla klas II na rok szkolny 2014-2015

 • Wymiana polsko - niemiecka

   

   

  POLSCY UCZNIOWIE W NIEMCZECH

   

  W dniach 15.06 – 21.06.2014r. w ramach projektu wymiany polsko-niemieckiej pt. „Przyjaciele bez granic” czternastu uczniów Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach wraz z opiekunami przebywało w Niemczech w gminie Gransee na zaproszenie szkoły w Menz.

  Po długiej liczącej 800 km podróży busem firmy Mieczysława Płonowskiego uczniowie bezpiecznie dotarli do posiadłości Zernikow, która jest położona w malowniczym miejscu w gminie Gransee. W pierwszym dniu pobytu mieli okazję zwiedzić szkołę w Menz. Przywitali ich tam wszyscy uczniowie oraz członkowie kadry pedagogicznej. W urzędzie gminy w Gransee polscy gimnazjaliści zostali bardzo gościnnie przyjęci przez władze gminy. Następnie przewodnik w przebraniu średniowiecznego mnicha pokazał im zabytki oraz w bardzo interesujący sposób przedstawił historię miasta. Atrakcją dnia było wejście po 160 stopniach na wieżę kościelną, z której podziwiano całą panoramę Gransee oraz tamtejsze jezioro.

  Uczniowie z Polski zwiedzili także pobliską zagrodę jeździecką Borcherta, w której zorganizowano im zajęcia nauki jazdy konnej. W kolejnym dniu pobytu uczestniczyli w lekcjach plastyki, języka angielskiego i zajęciach tanecznych. Nasi gimnazjaliści zachwycali się nowoczesnym wyposażeniem szkoły i panującym w niej przyjaznym klimatem. Uczniowie zdziwili się, że w klasach znajdują się wypoczynkowe sofy i fotele, a otoczenie szkoły jest tak zorganizowane, że nawet gimnazjaliści mogli się dobrze bawić. Popularnością cieszyły się huśtawki, zjeżdżalnie, sieci linowe i ściana wspinaczkowa. Te atrakcje oraz długa, trwająca 45 minut, przerwa umożliwiała uczniom aktywny odpoczynek od zajęć.

  Dużym przeżyciem była wycieczka nad morze do miasta portowego Rostock. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy w życiu pływali statkiem i mogli zwiedzić tak duży port. Miłe chwile gimnazjaliści spędzili na plaży nad Morzem Bałtyckim.
  Uczniowie za niezwykle udany uważali dzień spędzony w aquaparku, w którym było wiele atrakcji, np.: fala morska, rwąca rzeka, zjeżdżalnie.

  Pobyt w gminie Gransee skończyliśmy wspólnym ogniskiem z pracownikami urzędu gminy, nauczycielami i uczniami. Na tym spotkaniu uczestnicy wymiany wręczyli sobie nawzajem prezenty i pożegnali się.

 • Ankieta dla absolwentów

  Drodzy_Absolwenci.docx

 • Informacja o korzystaniu z biletów miesięcznych przez uczniów Gimnazjum Gminnego

   Od 1 grudnia 2011 roku w uzgodnieniu z PKS Siemiatycze zostają wprowadzone zmiany w zakresie korzystania z biletów miesięcznych:

  1. Uczniowie, którzy dojeżdżają do szkoły autobusami PKS i odjeżdżają z niej po lekcjach ( z placu szkolnego ), nie muszą odbierać z sekretariatu szkolnego biletów miesięcznych. Do przejazdu wystarczy aktualna legitymacja szkolna. Muszą jednak podpisać odbiór biletu i zdeponować go w sekretariacie.

  2. Uczniowie, którzy zostają po lekcjach i odjeżdżają do domu z innych przystanków ( np. z dworca PKS ) muszą pobrać i mieć przy sobie bilet miesięczny, gdyż sama legitymacja jest niewystarczająca, aby skorzystać z przejazdu na zasadzie biletu miesięcznego. 

       dyrektor - Kazimierz Gietek

 • Uwaga !

  Od dnia 1 maja 2011 roku nastąpiła zmiana nr telefonu w Domu Noclegowym na nr.

   85 656 15 13 

  Godziny pracy Recepcji:

  6.00 - 8.00    oraz    16.00 - 22.00

  Za zmianę i niedogodności serdecznie przepraszamy !

 •  

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
  Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
  ul. Kościuszki 88
  17-300 Siemiatycze
 • 85-656-15-52 Sekretariat
  85-656-15-13 Dom Noclegowy

  Adres strony internetowej dziennika elektronicznego

Galeria zdjęć