Strona główna

Rok szkolny 1999 - 2000 Rok szkolny 2000 - 2001 Rok szkolny 2001 - 2002 Rok szkolny 2002 - 2003 Rok szkolny 2003 - 2004 Rok szkolny 2004 - 2005 Lata szkolne 2005 - 2006 Rok szkolny 2006 - 2007 Lata szkolne 2007 - 2008 Rok szkolny 2008 - 2009 Rok szkolny 2009 - 2010 Rok szkolny 2010 - 2011 Rok szkolny 2011 - 2012 Rok szkolny 2012 - 2013 Rok szkolny 2013 - 2014 Rok szkolny 2014 - 2015 Rok szkolny 2015 - 2016 Rok szkolny 2016-2017 Rok szkolny 2017-2018

Kronika szkolna

Rok szkolny 2012 - 2013

 

ROK SZKOLNY 2012 - 2013

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012 - 2013

,,Pamiętajcie, że ten czas to moment, w którym każdy staje się tym kim chce zostać"

 

Wakacje 2012 odeszły w zapomnienie!

    3 września społeczność Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach ponownie przekroczyła próg szkoły.

    Wszystkich zebranych na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2012/2013 przywitał dyrektor szkoły pan Kazimierz Gietek. Szczególnie gorąco powitał 48 uczniów klas pierwszych, oraz nauczycieli rozpoczynajmących pracę w naszej szkole: Ks. Pawła Grzeszek, p. Martę Senczyno praz p. Iwonę Łopuską.

         Pan dyrektor odczytał listy Ministra Edukacji Narodowej i Podlaskiego Kuratora Oświaty w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W swoim przemówieniu pan Kazimierz Gietek przypomniał o ważnych wydarzeniach historycznych związanych z wybuchem II Wojny Światowej, o zadaniach, które stoją przed nami w tym roku oraz o wprowadzeniu do naszej szkoły dziennika elektronicznego.

Koniec lata, koniec wakacji ...

   

Nauczyciele, uczniowie i rodzice podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego

Dyrektor szkoły - Kazimierz Gietek

W poczcie flagowym. Od lewej: Agnieszka Demianowicz, Rafał Jaszczołt, Ewa Lubowicka

 

Pan dyrektor życzył nauczanym i nauczającym owocnej i satysfakcjonującej pracy.

                                                                                                                                                                                              (Marta Senczyno)

 

Zlot młodzieży - SERPELICE 14.09.2012

 

  Po raz kolejny nasi gimnazjaliści przybyli na Diecezjalny Dzień Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, który tradycyjnie odbywa się na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach w święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września. Tegoroczne spotkanie, na które zaprosił biskup drohiczyński Antoni Dydycz przebiega pod hasłem: „Nie bój się, wierz tylko” . Cytat ten został zaczerpnięty z Ewangelii wg św. Mateusza, a nawiązuje do Roku Wiary, który rozpocznie się w październiku.  

  Pierwszym punktem było spotkanie w kościele w Sarnakach. Ten pierwszy etap prowadzili księża: Przemysław Łoza i Paweł Badura.  Po spotkaniach w kościołach wszystkie grupy młodzieży przyjechały na Kalwarię Podlaską w Serpelicach. Tam odbył się koncert ewangelizacyjny przygotowany między innymi przez młodzież ze scholi naszej parafii.

  Głównym punktem modlitewnego spotkania była Eucharystia, celebrowana przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce ks. abpa Celestino Migliore o godzinie 15.00. 

                                                                                                                           ks. GRZESZEK Paweł

Uczniowie przed wyjazdem do Serpelic

 

Ks. Paweł Grzeszek oraz p. pedagog Katarzyna Sadowska - opiekunowie grupy

 

 

 

DZIEŃ JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

          27.09.2012r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Europejskich. Myślą przewodnią uroczystości było stwierdzenie, iż: ”Języków warto się uczyć”. Z tej okazji część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli języków obcych: pani Moniki Olędzkiej, pani Krystyny Janczuk oraz pani Barbary Pury. Zgromadzeni mogli obejrzeć scenki odegrane w trzech językach: rosyjskim, niemieckim oraz angielskim a także posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

 

 

 

DDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

ORAZ  ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

          Październik jest miesiącem, w którym polskie szkolnictwo obchodzi swoje święto. W tym roku celebrowaliśmy podwójną uroczystość: Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klas pierwszych. Z tej okazji 12.10.2012r obyła się uroczysta akademia, podczas której pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Po ślubowaniu głos zabrał pan dyrektor Kazimierz Gietek, który złożył całej Radzie Pedagogicznej oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Pan dyrektor wręczył również nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Został także rozstrzygnięty konkurs „na najlepszą karykaturę”. 1 miejsce zajęła Agnieszka Demianowicz z klasy IIIA karykaturą pana dyrektora Kazimierza Gietka. 2 miejsce zajęła Magdalena Kłopotowska z klasy III karykaturą pani Agnieszki Kowalczyk. 3 miejsce zajęła również Agnieszka Demianowicz karykaturą pani Elżbiety Czerwiec. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców pan M. Tołwiński. Życzenia oraz kwiaty podarowali także uczniowie klas III. Uroczystość zakończył kabaret w wykonaniu uczniów z klasy IIC i IIA.

Przewodniczący Rady Rodziców - p. M. Tołwiński

Uczniowie składają kwiaty - p. M. Stypułkowski

p. E. Pura

Dyrektor wręcza nagrody z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

POMYŚL GLOBALNIE - warsztaty z ANAVOJ - ( 15.10.12 )

,,KRĘCIMY SIĘ RAZEM” – Młodzież z Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej

          Stowarzyszenie Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany ,,ANAVOJ” już po raz drugi zorganizowało w Gimnazjum Gminnym w Siemiatyczach warsztaty dla dwudziestu kilkoro gimnazjalistów z zakresu problemów globalnych. Tydzień Edukacji Globalnej to akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania. Ideą Tygodnia jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Co chcemy osiągnąć?  Zwiększyć zainteresowanie i wiedzę na temat edukacji globalnej uczniów, podnieść świadomość na temat problemów i wyzwań rozwojowych na świecie, zachęcić wszystkich do bycia aktywnymi obywatelami świadomymi współzależności globalnych, wpływu i odpowiedzialności.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      kg

 

Przystanek PaT i Zebra- Siemiatycze 22.10.2012

      Nasza szkoła miała okazję kolejny raz wziąć udział w akcji PaT (,,Profilaktyka a Ty”) w Siemiatyczach organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Impreza odbyła się 22 października 2012r., tym razem była też połączona z ,,Marszem Zebry” i obchodami Europejskiej Nocy Bez Wypadków pod patronatem Fundacji Krzyś. Hasłem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze. Uczestnicy ubrali się w czarno-białe stroje, przygotowali odblaski, latarki. Po marszu ulicami Siemiatycz, wróciliśmy pod halę widowiskowo-sportową przy ul. Świętojańskiej, gdzie mogliśmy obejrzeć krótki spektakl o ,,NIE-bezpiecznych zabawach”, który przygotowali nasi koledzy z  Gimnazjum Publicznego nr.1. Mieliśmy również szansę zobaczyć stoiska przygotowane przez siemiatycką straż pożarną, policję oraz symulator jazdy skuterem.  Po zakończeniu widowiska wszyscy zgromadzeni zatańczyli słynną ,,Belgijkę”, a następnie w kole, zapalili latarki.  To wszystko działo sie dla upamiętnienia dzieci, które zginęły w wypadkach samochodowych, było ich aż 72. Młodzież i opiekunowie zostali zaproszeni na odblaskową dyskotekę na hali, w trakcie której grał na żywo zespół Xenos. Przedsięwzięcie zwieńczyło zaśpiewanie hymnu (,,Nie wracajmy jeszcze na ziemię”) oraz powtórne zatańczenie tańca PaTu (,,Belgijka”). Taka impreza daje nam możliwość pracy grupowej, poznawania nowych ludzi, kształtowania osobowości i postaw godnych naśladowania.

                                   Opracowała Marta Turczuk

 

Szkolenie nauczycieli z zakresu udzielania I pomocy 

- Łomża 18.10.2012

 

 

Spotkania z ciekawymi ludźmi

- spotkanie z przedstawicielem Związku Sybiraków

- panem Henrykiem Ekielskim - 22.10.12

Pan Henryk Ekielski

 

Spotkania z ciekawymi ludźmi

- spotkanie z przedstawicielem Miłośników Siemiatycz

- panem Henrykiem Świerżewskim - 22.10.12

 

AKCJA SPRZATANIA CMENTARZY

   W dniu 24 października uczniowie klas III naszej szkoły włączyli się do akcji sprzątania cmentarzy przed dorocznym świętem Wszystkich Świętych. Uczniowie klasy III a sprzątali cmentarz i teren wokól Cerkwi w Rogawce, a klasy III b cmentarz parafialny w Kłopotach Stanisławach. Księża proboszczowie gorąco przyjęli naszą pomoc, zorganizowali sprzęt, transport i ku naszemu zaskoczeniu na koniec duże torby cukierków. W akcję sprzątania włączyli się również mieszkańcy wsi Rogawka, którzy z życzliwością i wielką gościnnością przyjęli pomoc. Obiecujemy, że w przyszłym roku ponowimy naszą akcję.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           kg

ROGAWKA - Cerkiew pod wezwaniem Cudownego

Zbawiciela w Rogawce

KŁOPOTY STANISŁAWY - Parafia Matki Bożej Różańcowej

 

Doroczny Turniej Gminny - ,, TRZYMAJ FORMĘ"  - 27.10.12

 

           Dnia 27.10.2012r. na sali sportowej Gimnazjum Gminnego odbyły się doroczne rozgrywki w piłkę nożną w ramach projektu „Trzymaj formę”.

           Do rozgrywek o puchar Dyrektora Gimnazjum zgłosiło sie 6 drużyn chłopców i 2 drużyny dziewcząt. Turniej odbył się na hali sportowej od godz. 9.00 i trwał do godz. ok. 13.00. Swoją obecnością zaszczycili nas licznie nasi absolwenci, którzy grali w drużynach razem z naszymi uczniami. Całość odbyła się w duchu sportowej rywalizacji, najważniejsze było żeby pograć na maksa, pokazać swoje umiejętności i bezpiecznie zakończyć turniej. Chłopcy wystąpili w drużynach: Zboczuszki, Leony, Białże, Pancerni, Dzikie Węże i Klukowo, dziewczęta -  IIIB i Gumisie. W takiej też kolejności zajęli poszczególne miejsca.  Najlepszym  strzelcem został  Przemysław Boguszewski, najlepszym zawodnikiem Paweł Krasowski,  a najlepszym bramkarzem  Damian Lewaciuk.

           Było również sporo okazji, żeby porozmawiać z absolwentami o tym gdzie się uczą, gdzie pracują i jak ułożyły się ich losy. Jak sami mówili - wszyscy chętnie wróciliby do gimnazjum.

           W trakcie przerwy wszyscy uczestnicy Turnieju oraz kibice zaproszeni zostali na stołówkę na pączki, które wszystkim smakowały i dodały sił do dalszej gry.

 

 

 

Halloween w Gimnazjum Gminnym

          31 października w naszym gimnazjum aż roiło się od duchów, czarownic i innych magicznych istot, które przechadzały się po szkolnych korytarzach. Czarne usta, paznokcie, kolorowe włosy i oryginalne kostiumy sprawiły, ze naprawdę można było się przestraszyć.

 

 

 

 

Niecodzienny efekt dawał również wystrój – kolorowe lampy, nietoperze i duchy ozdabiające ściany. Gdzieniegdzie można było zobaczyć upiorne twarze dyń, pozostawianych przy klasach. Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow,s Eve. W XIX wieku przywędrowało ono do Stanów Zjednoczonych. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za zmarłych.

                                                                                                                                                                                                             

11 listopada – Dzień Odzyskania Niepodległości


 

Delegacja Gimnazjum Gminnego podczas uroczystości składania kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości w dniu 11 listopada  2012 roku

                                                                                                                                                                                                     fot. Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz

 

 

Krótka historia Rock'n'Rolla

        To pierwszy z pięciu zaplanowanych w tym roku szkolnym wystepów zespołów w ramach edukacji muzycznej naszej młodzieży. W audycji w dniu 16 listopada została przybliżona historia jednego z najważniejszych nurtów muzyki popularnej - Rock'nRolla. Była to podróż zawierająca opowieść o rewolucji społecznej w Ameryce. W latach 50 - tych XX wieku Afroamerykanie po raz pierwszy znaleźli się na szczycie list przebojów. Nastąpiła wówczas rónież rewolucja brzmieniowa. Świat muzyczny zachwycił się potęgą i możliwościami nowego instrumentu - gitary elektrycznej.

        W repertuarze usłyszeliśmy utwory Rockabilly, Elvisa Presleya,The Beatles,The Roling Stones, AC/DC, Led Zeppelin.

        Audycję prowadził Piotr Ignatowski. 

 

 

Prowadzący audycję - Piotr Ignatowski

A oto fanki ostrego Rock"n"Rolla ( i nie tylko ... )

Edukacja muzyczna, a przy okazji również wspaniała zabawa

                                                                                                                                                                                                                                                                                Opracował: kg

 

 

Młodzież z Gimnazjum Gminnego na Podlaskim Forum Młodzieżowym w Białymstoku

 

   26 i 27 listopada 2012r. uczniowie z Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach wzięli udział w Podlaskim Forum Młodzieżowym na rzecz Edukacji Globalnej. Spotkanie był ostatnim etapem projektu „Kręcimy się razem” – Młodzież z Podlasia w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, współfinansowanego a ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012r.

   Pierwszego dnia uczestnicy spotkali się w Michałowie, gdzie prezentowali swoje lokalne mini akcje, które przeprowadzili w czasie Tygodnia Edukacji Globalnej.

   Natomiast drugiego dnia forum młodzież wzięła udział w symulacji prac Sejmiku Województwa. W Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku spotkali się z zaproszonymi gośćmi i przedstawili im swoje pomysły, dotyczące uczynienia zajęć szkolnych bardziej praktycznymi oraz rozbudzenia pozaszkolnej aktywności uczniów.

W projekcie udział wzięły: Emilia Boguszewska z klasy III, Marta Turczuk z klasy III a także opiekunka mgr Marta Senczyno

                                                                                                     

 

                                                                                                                    Op. Marta Senczyno, zdjęcia - Stowarzyszenie ANAWOJ

 

KONKURS NA NAJGRZECZNIEJSZĄ KLASĘ

 

W dniu 27 listopada podczas zabawy andrzejkowej odbyło sie podsumowanie konkursu ogłoszonego przez Samorząd Szkolny na ,, Nagrzeczniejszą klasę jesieni ". Podsumowania dokonał dyrektror gimnazjum Kazimierz Gietek, który przypomniał jaki był regulamin konkursu oraz ogłosił wyniki. Najgrzeczniejszą klasą jesieni została klasa III b, która otrzymała w nagrodę tort oraz maskotkę. Gratulujemy zwyciężcom oraz zachęcamy wszystkie klasy do kolejnego konkursu, którego podsumowanie odbędzie sie w czerwcu, a nagrodą będzie wyjście całej klasy do pizzerii.

 

Gospodarz klasy III b - Michał Szewczak przed dylematem: jak sprawiedliwie podzielić tort oraz nagrodzić tych, którzy przyczynili sie do zwycięstwa. Pomocą służy wychowawczyni - p. Kowalczyk Agnieszka.

.. palce lizać

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                kg

 

Zbieramy fundusze na prezenty Mikołajkowe

 

W dniu 30.12.2012 w naszym gimnazjum został zorganizowany kiermasz stroików świątecznych. Tego dnia przychodzący na wywiadówkę rodzice mogli kupić ozdoby wykonane przez uczniów naszej szkoły. Stroiki i choinki z szyszek wywołały wśród rodziców duży podziw i zachwyt. Zebrane z kiermaszu pieniądze zostały przeznaczone na prezenty mikołajkowe dla dzieci niepełnosprawnych z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Bacikach Średnich.

Zrobiliśmy dwadzieścia cztery paczki pełne słodyczy. Dzięki temu małemu gestowi podarowaliśmy dzieciom odrobinę uśmiechu i szczęścia.

                                                                                                                                                                                                   Agnieszka Demianowicz

Prowadzące akcję zbierania funduszy:

Agnieszka Demianowicz i Marta Turczuk z klasy III a

 

 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE 2012

 

        21.12.2012 roku w piątek w Gimnazjum Gminnym w Siemiatyczach święta Bożego Narodzenia było czuć od samego rana. W tym dniu odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Po uprzednim dzieleniu się opłatkiem w gronie klasy, uczniowie i nauczyciele spotkali się na sali gimnastycznej. Pierwszą atrakcją był występ uczniów, którzy pod kierunkiem ks. Pawła Grzeszek przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe. 

      Sceny z narodzin Jezusa przeplatane były kolędami w wykonaniu dziewcząt, którym akompaniował na gitarze ks. Paweł Grzeszek.  Następnie uczniowie wszystkich klas wystąpili w przeglądzie kolęd, gdzie mieli  możliwość zaprezentowania swoich umiejętności woklanych, ale również i organizycyjnych.  

 

 

         Po życzeniach świąteczno - noworocznych złożonych wszystkim przez dyrektora szkoły, w nastroju  miłym i niepowtarzalnym wszyscy udali sie na przerwę świąteczną , która potrwa do 2 stycznia 2013 roku.

Spotkanie opłatkowe pracowników szkoły

kg

 

CHOINKA NOWOROCZNA -17.01.2013

 

 

 

 

 

FILHARMONIA PODLASKA - 18.01.2013

Audycja opracowana na skład wokalny. Miała za zadanie ukazać możliwości ludzkiego głosu jako instrumentu uniwersalnego.W programie znalazły się klasyczne utwory na cztery głosy napisane przez wybitnych kompozytorów jak W.A.Mozart, S. Moniuszko.Wystąpiły też utwory ludowe, w których śpiew wielogłosowy miał szczególne oddziaływanie.Poza tym, najciekawszym dla młodzieży punktem programu były utwory muzyki popularnej z takich programów jak: X Faktor, Mam talent itp.

                    Prowadzenie i śpiew - Katarzyna Krysztopa        Skład wocalny - sopran, alt, tenor,baryton

 

 

FERIE 2013

( zajęcia kulinarne  w szkolnej pracowni technicznej )

 

 

TANIEC W MUZYCE - ewolucja i różnorodność

Prowadzenie i śpiew - Beata Bogdanowicz

Instrumenty - klarnet, saksofon, perkusja, instrument klawiszowy

 

 

Audycja miała na celu rozszerzenie wiadomości na temat formy w muzyce jaką jest taniec. Słuchacze zapoznali się z krótką historią tańca – od czasów starożytnych, poprzez rozwój w epoce renesansu (menuet, gawot), aż po przykłady tańców współczesnych. Motywy taneczne były również inspiracją w rozwoju muzyki klasycznej – sięgali po nie tacy kompozytorzy jak: P. Czajkowski, M. Ravel, J. Brahms. Taniec niejednokrotnie utrwalał tożsamość narodową w okresie zaborów (polonezy, mazurki F. Chopina).

Młodzież wysłuchała przykładów tańców towarzyskich: tanga, bossa novy, samby, itp.

 

 

ŚWIĘTOSZEK

 

 

POD DACHAMI PARYŻA

Prowadzenie i śpiew - Alicja Grabowska

Instrumenty - akordeon, perkusja, kontrabas

 

 

Audycja przybliżająca słuchaczom termin „piosenka francuska”, który nie odnosi się do wszystkich utworów estradowych wykonywanych w tym języku. To pewnie specyficzny gatunek, którego wyznacznikami są: literacki tekst, melodyjna warstwa muzyczna oraz tematyka nawiązująca do problemów dnia codziennego.

Piosenka francuska czerpie ze źródeł klasycznej literatury francuskiej, a w szczególności z jej poezji. Uważa się, że Baudelaire, Verlaine i Rimbaud, to trzy zasadnicze źródła piosenki francuskiej. Jej muzyczne inspiracje to muzyka klasyczna, a zwłaszcza jej formy liryczne, oraz muzyka taneczna.

Młody słuchacz został zapoznany z najwybitniejszymi reprezentantami piosenki francuskiej, m.in.; Gaston Coute, Edith Piaf, Charles Aznavour, Georges Brassens, Jacques Brel, Joe Dassin. Poznał również tło społeczne, oraz anegdoty z czasów powstania prezentowanych utworów.

 

Lekcja z udzielania I pomocy

 

 

Debata szkolna - Prawa i obowiązki uczniów

 

 

Oddajmy hołd bohaterskim Powstańcom.

 

Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru i Muzeum Wojska w Białymstoku dla upamiętnienia Powstania Styczniowego -  Wielkiego Zrywu Patriotycznego ogłosiły  konkurs pod nazwą:

 „150 lat Powstania Styczniowego – ekspozycja, dokument”

Konkurs objęty był  Honorowym Patronatem: Wojewody Podlaskiego,  Marszałka Województwa Podlaskiego , Prezydenta Miasta Białegostoku,  Podlaskiego Kuratora Oświaty,  Związku  Sybiraków .

Celem konkursu było rozbudzenie uczuć patriotycznych , szacunku dla walczących o wolność i niepodległość Polski,  krzewienie idei Miłości do Ojczyzny , upamiętnienie miejsc w naszym regionie związanych z historią walk podczas Powstania Styczniowego 1863 r.

Uczniowie klasy II C  Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach   Adam Smorczewski, Michał Lubowicki , Kamil Kopówka zajęli w tym konkursie II miejsce .

Gimnazjaliści przygotowali wystawę upamiętniającą bitwę siemiatycką .

Zgodnie z regulaminem konkursu , wystawa była eksponowana w holu szkoły przez 3 miesiące .

Od lewej: Adam Smorczewski, Kamil Kopówka i Michał Lubowicki

 

 

FILHARMONIA PODLASKA - KLASYCYZM  W MUZYCE

 

Zajęcia żywieniowe

w klasach III w 2013 roku

 

 

 

           

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013

 

          W dniach 23- 25 kwietnia bieżącego roku, odbył się kolejny krajowy sprawdzian podsumowujący naukę trzecioklasistów- egzamin gimnazjalny.
Egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno- przyrodniczej oraz z języka obcego. Każda z nich jednak miała inną strukturę, niż jeszcze dwa lata temu. Teraz młodzież miała więcej czasu przy części I i II, jednak zwiększyła się również czasochłonność poszczególnych zadań. Teraz, uczniowie mogli wybrać również język obcy, z którego mieli pisać egzamin. Uczniowie naszej szkoły mieli do wyboru język angielski (część podstawowa i rozszerzona) oraz język niemiecki i rosyjski (część podstawowa).

 

 

BAL GIMNAZJALNY 2013

W tym roku bal gimnazjalny odbył się 15 czerwca 2013r. Licznie zgromadzeni uczniowie, wychowawcy, zaproszeni nauczyciele, rodzice a także przedstawiciele klas drugich bawili się  w restauracji „Echo” w Siemiatyczach. Tradycyjnie bal rozpoczął się przemówieniem pana dyrektora oraz Polonezem, który został odtańczony przez przyszłych absolwentów. Zabawa była przednia, posiłek smaczny a młodzież chętna do tańca. Na podkreślenie zasługuje również wysoka kultura osobista uczniów i stworzona przez nich miła atmosfera.

 

 

WYMIANA   POLSKO  -  NIEMIECKA   2013

     W dniach 9 – 15 czerwca gościliśmy w naszej szkole 13 uczniów ze szkoły Podstawowej w Menz, gmina Gransee, wraz z dwoma opiekunami. Gimnazjum Gminne współpracuje z tą szkołą już dwunasty rok dzięki fundacji „Polsko – niemiecka wymiana młodzieży”. Z naszej strony w wymianie brało udział 14 uczniów z klas pierwszych, a ich opiekunkami były panie Anna Moczulska i Krystyna Janczuk. W pierwszym dniu pobytu odbyło się spotkanie i powitanie grupy niemieckiej przez władze Urzędu Gminy w Siemiatyczach. W następnych dniach pobytu uczniowie zwiedzili stadninę koni w Janowie Podlaskim, cerkiew na Grabarce, punkt graniczny w Koterce. Goście z dużym zainteresowaniem zwiedzili również Zakład i Ogród Zielarski w Korycinach oraz Muzeum Przyrodniczo – Leśne i Zwierzyniec w Białowieży. Nie zabrakło również zajęć integracyjnych z języka polskiego, plastyki, zajęć tanecznych, śpiewania piosenek w języku polskim i niemieckim. Podczas pożegnalnego grilla nie obyło się bez wymiany adresów mailowych i zdjęć pamiątkowych.

 

 

 

KONKURS „ZABYTKI PODLASIA W MINIATURZE”

      Konkurs „Zabytki Podlasia w miniaturze” zorganizowało Muzeum Historyczne w Białymstoku. Z naszego gimnazjum wzięły  w nim udział uczennice klas pierwszych wraz z opiekunką p. Janiną Czają. Do wykonania makiety wybrano Cerkiew Przemienienia Pańskiego na Św. Górze Grabarce. Prace trwały półtora miesiąca. 26 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu. Nasza makieta zajęła II miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne. P. Janina Czaja w imieniu artystek odebrała dyplom oraz nagrody rzeczowe w postaci 6 książek – katalogów z opisem zabytków Podlasia.

 

 

BUDOWA KOLEI SIEMIATYCKIEJ - Inscenizacja

w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Szerszeniach i Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach

pod kierunkiem ks. Józefa Grzeszczuka - proboszcza Parafii w Siemiatyczach Stacji

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012 / 2013

  

       28 czerwca 2013r. społeczność Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach uroczyście zakończyła rok szkolny 2012/2013. Uroczystość została przygotowana przez uczniów i wychowawców klas trzecich. Był to moment na podsumowanie naszej całorocznej pracy. Pan dyrektor Kazimierz Gietek w swoim przemówieniu podkreślił, że był to trudny i pracowity rok, lecz zwieńczony wieloma sukcesami. Godne podkreślenia są bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego, pozytywnie zakończona ewaluacja wewnętrzna, czy też zwycięstwo ucznia klasy III Mateusza Czerwca w Wojewódzkim Konkursie Historycznym . Pan dyrektor podziękował wszystkim za ciężką pracę i życzył udanego odpoczynku podczas wakacji.

    Uroczyste zakończenie roku połączone było również z pożegnaniem absolwentów, ich uroczystym ślubowaniem i częścią artystyczną. Nie obyło się bez radosnych wspomnień i łez wzruszeń.

    Nieodłączną częścią zakończenia roku jest wręczanie nagród za bardzo dobre wyniki w nauce, zaangażowanie w sprawy szkolne czy tez osiągnięcia sportowe.

W tym roku świadectwa ukończenia Gimnazjum z wyróżnieniem otrzymali:

Agnieszka Demianowicz, Natalia Fionik, Mateusz Czerwiec

Świadectwa promocyjne z wyróżnieniem otrzymali:

Kamila Makiej, Łukasz Makiej, Sebastian Nogieć, Magdalena Łopuska,

Andżelika Grzybowska, Julia Szewczak

Wpis do „Złotej Księgi” złożyła

Agnieszka Demianowicz

Rozdano również nagrody „Zeusy”, które otrzymali:

Agnieszka Demianowicz – „Omnibus”

Natalia Dudicz – „Mól książkowy”

Angelika Igańska – „Szkoła mój dom”

Marta Turczuk, Mateusz Czerwiec – „Przodownik pracy”

Magdalena Kowalczuk – „Złote trampki”

Paweł Tereszkiewicz – „Mistrz savoure vivre”

 

Przyjemnych wakacji 2013 !!!

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
    Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
    ul. Kościuszki 88
    17-300 Siemiatycze
  • 85 - 656 15 52 Sekretariat


Galeria zdjęć