ROK SZKOLNY 2005 / 2006
POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2005 / 2006
O godzinie 8:45 w Gimnazjum Gminnym w Siemiatyczach rozpoczęła się uroczysta inaguracja roku szkolnego. Jak co roku dyrektor szkoły p. Kazimierz Gietek gorąco powitał grono pedagogiczne, pracowników szkoły i uczniów po dwu - miesięcznej przewie i życzył wiele sukcesów w pracy. Naukę w tym roku szkolnym rozpoczęło 269 ucziów, w tym 88 pierwszoklasistów.
|
EUROPEAN DAY OF LANGUAGES
28 th September
"Języki otwierają drogę
do przyjaźni, wiedzy,
świata - języki drogą
ku przyszłości!!!"
Do tradycji naszej szkoły juz od kilku lat należy obchodzenie Europejskiego Dnia Języków. Jest to szczególna uroczystość szkolna, która ma na celu uświadomienie młodzieży jak ważna i nieodzowna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych. Dla uczniów biorących udział to jednocześnie nauka i zabawa, zaś dla uczniów - widzów to motywacja do głębszego poznania języka.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Dzisiejszy dzień obchodzony był pod hasłem bajek. Kto z nasz nie lubił ich słuchać w dzieciństwie? Z pewnością wszyscy znają polskę wersję Czerwonego Kapturka. Ale nie wszyscy słyszeli tę bajkę w języku angielskim, rosyjskim czy niemieckim. Dzisiejsza bajka była nietypowa, ponieważ trzyjęzyczna. Każda część bajki była poprzedzona piosenką wykonywaną przez uczniów. Nad całością programu czuwały p. N. Dawidziuk, p. M. czabaj i p. J. Koczuk.
BOGACTWO JĘZYKÓW - BOGACTWEM EUROPY!
SPRZĄTANIE ŚWIATA (23.09.2005 r.)
Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w ogólnoświatowej akcji „ Sprzątanie Świata”.
Każda klasa miała przydzielony teren do wysprzątania wokół szkoły. Uczniowie starali się wykonać powierzone im zadanie najlepiej jak potrafili. Wszystkie znalezione śmieci znalazły się w specjalnych workach, a następnie zostały wywiezione w specjalnych kontenerach na wysypisko śmieci.
|
Po pracowitym i wyczerpującym dniu uczniowie w nagrodę otrzymali pączki i soczki.
Miejmy nadzieję, że tego typu akcje wpłyną na młodzież pozytywnie i rozbudzą w nich świadomość, że wszyscy ludzie - my jesteśmy odpowiedzialnu za czystość i porządek na naszej planecie. Powinniśmy dbać o nią nie tylko w dniu sprzątania świata, ale przez cały rok.
WYBORY PREZYDENCKIE W SZKOLE (30.09.2005 r.)
30 września w naszej szkole odbyła się prezentacja kandydatów na prezydenta. Samorząd Szkolny wybrał 10 osób, które wcieliły się w role przyszłych prezydentów. W czasie prezentacji obecna była sekretarz Gminy pani H. Raszkiewicz, która dokładnie opisała przebieg wyborów parlamentarnych, a później odpowiadała na pytania uczniów.
Komisja wyborcza w pełnym składzie |
Głosuje Łukasz Jaszczołt - kl. III c |
Wszyscy mają zapewnioną tajność głosowania |
|
W drugiej części spotkania uczniowie jako kandydaci na prezydentów przedstawiali swoje poglądy, opowiadali o życiu prywatnym, osiągnięciach. Występy kandydatów przeplatane były piosenkami w wykonaniu Katarzyny Mazur, Agaty Dopart i Wiolety Sobieskiej.
Wyniki wyborów w naszym gimnazjum przedstawiają się następująco:
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ (14.10.2005)
W tym szczególnym dniu uczniowie dziekują swoim nauczycielom za wysiłek włożony w ich edukację i wychowanie. Nauczyciele zaś mają ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.
tego dnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym dyrektor p. Kazimierz Gietek życzył wszystkim zgromadzonym wielu sukcesów w pracy i nauce. Wyróżnieni nauczyele p. L. Kasperuk, p. B. Olędzka, p. A. Malinowska, p. A. Maciejweska otrzymali nagrodę dyrektora. Następnie uczniowie klas pierwszych i drugich zaprezentowali krótką część artystyczną.
Na zakończenie samorząd szkolny przygotował konkurs dla nauczycieli. Konkurs testował zręczność, wiedze ogolną, zdolności artystyczne. Wszyscy biorący udział oraz publiczność dobrze się przy tym bawili. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i kubek w rezencie.
![]() |
![]() |
![]() |
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH (28.10.2005 r.)
ŚLUBUJĘ:
- będę starał się być dobrym i uczciwym
- będę strzegł honoru i dobrego mienia szkoły
- będę szanował swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców
- nauką i zachowaniem będę sprawiał im radość
- będę starał się być dobrym kolegą
- będę uczył się tego, co piękne
- będę kochał swoją ojczyznę
Takie słowa ślubowania padły dziś z ust młodszych uczniów Gimnazjum Gminnego.
To bardzo ważny dzień dla pierwszoklasistów, którzy od tej pory stali sie pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Po złożeniu ślubowania mielismy okazję wysłuchać krótkiej części artystycznej w ich wykonaniu na którą złożyły się wiersze i piosenki.
![]() |
![]() |
![]() |
POCZYTAJ MI PRZYJACIELU
Od paździetnika uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w programie "Poczytaj mi przyjacielu". Nasi gimnazjaliści czytają bajki dzieciom w wybranym przedszkolu przez jedną godzinę w tygodniu. Do programu zgłosiły się następujące uczennice: M. Puch, A. Dopart, J. Jaworowska, M. Sandrykowicz, E. Skirko, K. Wakuluk, M. Romaniuk.
|
|
|
Inicjatorką wprowadzania tego programu w naszej szkole była p. A. Maciejewska. Maluchy w przedszkolu nr 1 w Siemiatyczach przyzwyczaiły się i bardzo polubiły wizyty naszych uczennic.
30 listopada dziewczyny z naszego gimnazjum: W. Sobieska, D. Stepkowska, K. Wakuluk i M. Romaniuk zorganizowały dzieciom wróżby andrzejkowe. Wspólne wróżenie, lanie wosku było dla przedszkolaków jak i "cyganek" świetną zabawą.
HALLOWEEN (27.10.2005 r.)
TRICK OR TREAT?
Nasza szkoła już po raz drugi obchodzi święto duchów, potworów i wampirów - czyli Halloween. Ta typowo amerykańska tradycja polega na przebieraniu się za straszydła i chodzeniu od domu do domu w celu zebrania słodyczy. Halloween jest związane z celtyckim świętem, którym żegnano kończący się rok. Wierzono, że tego wieczoru istoty nadprzyrodzone pojawiają się na ziemi i, że dusze zmarłych mają pozowlenie na odwiedziny ich domów.
Tego dnia w naszej szkole pojawiły się białe damy, czarne zjawy, duchy i czarownice czyli zespół "Buszujący grabiarze". Wszystko było poświęcone magii i sprawom tajemnym. Przygotowano quiz dotyczący wiedzy na temat Halloween, konkurs polegający na zrobieniu mumii, najgłośniejsze wycie ducha i wyścigi czarownic na miotle.
![]() |
![]() |
PIERWSZA POMOC (07.11.2005 - 08.11.2005)
W dniach 07.11.2005 o 08.11.2005 odbyło się w naszej szkole szkolenie Rad Pedagogicznych Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Kłopotach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
p. M Czabaj połknęła obce ciało |
Metoda ,, usta - usta" w wykonaniu nauczyciela wf - p. M. Stypułkowskiego |
... a jak tu wykonać opatrunekk ręki ? |
Masaż serca w wykonaniu p. M. Zaremby |
z jednym palcem to sobie poradzę, ale z dwoma ???
|
Koleżanki szukają tętnicy u kolegi po fachu |
87 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
11 Listopada 2005
"Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa."
Tymi słowami został rozpoczęty montaż słowno - muzyczny z okazji 87 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie biorący udział w apelu przyblizyli fragment historii i znaczące nazwiska dla ówczesnej epoki.
Tego dnia również w cerkwiach i kościołach odbywają się nabożeństwa i msze święte z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji zakładów pracy i orkiestry dętej. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerują pod Obelisk Niepodległości, gdzie zostaną złożone wieńce.
![]() |
![]() |
![]() |
ZABAWA ANDRZEJKOWA (24.11.2005 r.)
Jak co roku w naszej szkole tak i w tym miała miejsce dyskoteka andrzejkowa. Podczas zabawy odbyły się też tradycyjnie wybory miss i mistera szkoły.
Do konkursu przystąpiło 10 dziewcząt i 10 chłopców. Wszyscy oni musieli przejść kilka konkurencji, a po każdej z nich odpadały po dwie osoby. Konkursy były różnorodne i przy tym ciekawe:
- wykonanie własnego autoportretu przy zawiązanych oczach
- przejście pod skakanką nie dotykając jej
- skakanie na skakance do tyłu
- zrobienie jak największej ilości pompek
- zaśpiewanie krótkiego artykułu z gazety
- zaprezentowanie się w kilku zdaniach
- wiązanie krawatu
- przyszycie guzika
- obranie połówki cytryny i zjedzenie jej z uśmiechem na twarzy
- ubicie białka na sztywną pianę
|
Miss i Misterem szkoły zostali:
Wioleta Sobieska
Piotr Dmitruk
Zwycięska para wygrała romantyczną kolację przy świecach!!!
JEŚLI NIE JEST CI OBCA TEMATYKA PRZYRODNICZA
- TO CZYTAJ I WSPÓŁREDAGUJ - ,,PUSZCZYKA’’
Od ponad roku nasz młodzież współpracuje z redakcją gazetki przyrodniczej: ,,Puszczyk’’ - wydawanej przez Białowieski Park Narodowy.
Jest to czasopismo adresowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Można w nim znaleźć opowiadania na temat życia ciekawych gatunków roślin i zwierząt, relacje z obserwacji przyrodniczych, ciekawostki o przyrodzie i kulturze naszego regionu. Urozmaiceniem są: rebusy, krzyżówki, kącik literacki i ,,galeria Puszczyka’’.
Gazetka jest współredagowana przez uczniów mieszkających w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej, którym tematyka ochrony środowiska przyrodniczego nie jest obca.
Tacy uczniowie są także w naszym Gimnazjum Gminnym. Dzięki otwartości i wierze w możliwości uczniów - pani Agnieszka Malinowska - ucząca biologii i chemii w tej szkole, umożliwiła młodym ludziom zaprezentowanie swoich zdolności (dotąd często skrywanych) - na łamach ,,Puszczyka’’. Nawiązała współpracę z redaktorem naczelnym gazetki i pracownikiem Białowieskiego Parku Narodowego - panią Anną Gierasimiuk, która dzięki uprzejmości dyrektora Gimnazjum Gminnego – pana Kazimierza Gietka odwiedziła uczniów tej szkoły. Miało to miejsce w dniu 13 grudnia. Pani redaktor przywiozła ze sobą najnowszy numer gazetki w którym znalazło się 5 prac uczennic Gimnazjum. Autorami prac są: Marta Romaniuk (IIIb), Ewa Wakuluk (IIc) i Anna Romaniuk (IIc).
Pani redaktor wygłosiła prelekcję pt: ,,Bogactwo przyrodnicze Białowieskiego Parku Narodowego Puszczy Białowieskiej’’, połączonej z pokazem multimedialnym. Spotkanie zostało zakończone wręczeniem dyplomów i nagród autorkom prac: (prace Marty Romaniuk znalazły się na okładce stron: tytułowej i końcowej nowego numeru gazetki). Ponadto na ręce pani Agnieszki Malinowskiej zostały przekazane materiały dydaktyczne pomocne w nauczaniu zagadnień z dziedziny ochrony środowiska przyrodniczego.
Pani A. Gierasimiuk z Białowieskiego Parku Narodowego podczas spotkania z młodzieżą |
Współredaktorzy ,, Puszczyka" z opiekunką p. A. Malinowską. |
Mamy nadzieję, że razem z nadejściem wiosny uda się zorganizować wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego w celu poszerzenia wiedzy ogólnej na temat parku a także wzbogacenia jej o wiadomości praktyczne zdobyte w ramach zajęć terenowych.
MIĘDZY NARODOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS (2.12.2005 r.)
Mamy możliwość poznania źródeł
zagrożenia czytając ulotki i
fachową literaturę.
Mamy możliwość wyboru właściwych
kolegów czy koleżanek -
nie zawieramy znajomości z osobami,
których zachowanie budzi wiele zastrzeżeń!
|
|
|
|
Takie hasła między innymi widniały na apelu poświęconym walce z AIDS.
Tego dnia wybrani uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą odpowiadając na pytania przygotowane przez panią A. Malinowską. Pytania dotyczyły AIDS, HIV i chorób wenerycznych.
Po wielu zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – klasa I C
II miejsce – klasa II
III miejsce – klasa II B
JASEŁKA (22.12.2005 r.)
Są święta w naszym kalendarzu
Najdroższe i najbliższe
Bo wywołują falę marzeń
Najczulszych i najmilszych.
Ich dziwny czar ten nastrój stwarza
Dla życia najważniejszy,
Rozlewa się na ludzkich twarzach
Uśmiechem najpiękniejszym.
Ten nastrój wszystkim się udziela,
Ogarnia serca, dusze
Radością szczęścia i wesela
I czystych, wielkich wzruszeń.
Te wzruszające słowa wprowadziły nas w inny niecodzienny nastrój. Tego dnia mieliśmy okazję wysłuchać jasełek, jakie przygotowała młodzież naszej szkoły oraz pięknych kolęd zaśpiewanych przez chór szkolny.
Następnym punktem programu było dzielenie się opłatkiem i prosforą i składanie życzeń.
Na zakończenie dnia odbył się konkurs śpiewania kolęd pod hasłem „Śpiewajmy dzieciąteczku”. Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy, a każda z nich miała zaśpiewać dwie kolędy Rywalizacja była bardzo zacięta, poziom wysoki. Po naradzie jury ustaliło następujące wyniki:
Zwycięzcy w konkursie : ,, Śpiewajmy dzieciąteczku" - klasa II b |
![]() |
![]() |
![]() |
.. Lucyfer otrzymuje z Ziemi SMS - a o narodzinach Jezusa |
![]() |
I miejsce- klasa IIB
II miejsce- klasa IIIC
III miejsce- klasa IIC
GRATULUJEMY ŁADNYCH GŁOSÓW I CIEKAWYCH POMYSŁÓW!!!
Wesołych Świąt!
Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w święta
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech wam pachną na
Zdrowie.
Wesołych świąt!
A z Gwiazdką
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia.
KONKURS CZYTELNICZY (21.03.2006 r.)
- okręty myśli żeglujące
po oceanach czasu i troskliwie
niosące swój drogocenny ładunek
z pokolenia w pokolenie!
21 marca w naszej szkole odbył się konkurs z wiedzy książkowej. Wcześniej uczniowie otrzymali listę 12 książek, które mieli przeczytać w określonym terminie. Konkurs składał się z kilku konkurencji. Pierwsza wymagała od uczniów nie wiedzy książkowej, ale umiejętności zareklamowania nie istniejących w rzeczywistości przedmiotów. Poszczególne przedmioty były przedstawione w książkach z listy.
W drugiej konkurencji punkty zyskiwały klasy, w których są osoby uzdolnione muzycznie. Zadaniem klas było ułożenie oraz zaśpiewanie piosenki o wybranym bohaterze z podanych lektur. Dużą inwencją tutaj wykazała się klasa IIIa, która w bardzo oryginalny sposób wykonała swoją piosenkę - rapując.
Trzeci etap konkursu wymagał doskonałej znajomości języka angielskiego. Zadaniem uczniów było przetłumaczenie fragmentu książki „Oskar i pani Róża”. Trudność polegała na przetłumaczeniu wyrażeń typu „to lipa” , „to kompletna bzdura” itp. Poszkodowane były klasy pierwsze, których poziom językowy jest jeszcze podstawowy.
Następna część zawodów polegała na rozpoznaniu bohaterów książek po fragmentach ich życiorysów. To wreszcie konkurencja, w której uczniowie mogli popisać się znajomością lektur.
.... uczniowie ustalają strategię gry, jak pokonać nauczycieli |
Tajna narada nauczycieli przed meczem |
i koniec meczu |
i zabawa była przednia |
Kolejny etap to stworzenie oryginalnej okładki do poprzednio wylosowanej książki. Liczyła się tu pomysłowość, pomysłowość także inwencja twórcza. Artyści mieli czas na dokończenie swojego dzieła do końca wszystkich zmagań.
Miła niespodzianka czekała wielbicieli krzyżówek. Dotyczyła ona Harrego Pottera i jego przyjaciół. Kolejna konkurencja również związana była z losami młodego czarodzieja. Zadaniem uczniów było przyporządkowanie wykonywanych zawodów do wybranych postaci z książki „Harry Porter i komnata tajemnic”.
Na zakończenie zmagań uczniowie musieli jeszcze udzielić odpowiedzi na 10 trudnych zmagań.
Po długich naradach jury ogłosiło werdykt:
1 miejsce – II A 107 punktów
2 miejsce – III B i III C 98 punktów
3 miejsce – II B 88 punktów
Nagrodą jest jednodniowa wycieczka do Warszawy! Gratulacje !!!
Tego dnia oprócz zmagań czytelniczych odbyły się również rozgrywki w siatkówkę nauczyciele – uczniowie. Zwyciężyli nauczyciele 3:2.
POZNAWAJ POLSKĘ
27-29.03.2006
Zaczęło się od konkursu internetowego ,,Poznawaj Polskę”. W lutym okazało się, że jesteśmy laureatkami. 27-29 marzec 2006 spędziłyśmy na spotkaniu laureatów w Warszawie. My czyli: Karolina Wakuluk, Marta Romaniuk i nasz opiekun p. Jolanta Koczuk.
Nasza wyprawa rozpoczęła się dokładnie 27 marca 2006 r, o godz. 8:15, kiedy to wsiadłyśmy do autobusu PKS Siemiatycze w celu udania się do Warszawy. Nic nie wskazywało na to, że podróż będzie tak długa i tak nudna. No cóż, w naszej wyobraźni była o wiele ciekawsza niż w rzeczywistości...Po spędzeniu dokładnie 3h i 37 minut dotarłyśmy na miejsce. Na miejscu okazało się, że nie jest tak różowo jakby się mogło wydawać. Samo wejście do Pałacu Kultury i Nauki nastręczało pewnych trudności, gdy już znalazłyśmy się w środku też nie było lepiej, bo pomyliłyśmy piętra i zamiast na XII wjechałyśmy na VIII. Trochę techniki i człowiek się gubi.... Ale w końcu dotarłyśmy do Auli A Collegium Civitas, gdzie czekały na nas organizatorki konkursu wraz z kanapkami i napojami. Po zapoznaniu się z planem spotkania, rozpoczęło się powitanie. Każdy uczestnik otrzymał mapę na wypadek gdyby się zgubił, a także swoja pracę wraz z recenzją. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki. Raczej nie tyle Pałacu Kultury co wystawy ,,Odkrywanie Czasu”. Wystawa została przywieziona z Tokio, zajmowała całe trzy piętra: I, XXX i VI. Po zapoznaniu się z różnymi dziwnymi urządzeniami pokazującymi upływ czasu była chwila wytchnienia i wjazd na XXX piętro, gdzie powinniśmy podziwiać panoramę Warszawy, ale nie było czego podziwiać, chyba tylko mgłę. Później znowu oglądanie eksponatów i słuchanie przewodnika. Swoją drogą ciekawe były te eksponaty (ale do tej pory nie wiem co mają wspólnego poduszki z czasem ) np. Obraz bicia serca słonia, myszy i konia, albo mierzenie ciśnienia krwi. Po zakończeniu zwiedzania wróciliśmy do Auli A, by wysłuchać i obejrzeć prezentację na temat Pałacu Kultury. Po jej zakończeniu wszyscy byli już porządnie głodni więc organizatorzy postanowili zaprowadzić nas na obiadokolację w Bistro Trojka. Najedzeni i zadowoleni udaliśmy się później do Hotelu Portos, gdzie przez te trzy dni mieszkaliśmy. Tak zakończył się pierwszy dzień naszego pobytu w wielkim mieście. Następne też nie były gorsze
28 marca było wielkie szykowanie się, bo był to dzień rozdania nagród i dyplomów. Wszyscy pięknie ubrani i uczesani udaliśmy się do Zamku Królewskiego, by podziwiać piękno budowli. Młodzież w planie miała lekcję muzealną, która była bardzo przyjemna zważywszy na fakt, że nie było odpytywania ani kartkówek . Po zwiedzaniu wszyscy porządnie zgłodnieli. Każdy z niecierpliwością czekał na obiad w bufecie zamkowym, jako, że w naszej wyobraźni było to coś wspaniałego. Rzeczywistość była jednak tak brutalna. Już w drzwiach owego bufetu dosłownie nas zamurowało, taki ,,piękny” był wystrój restauracji. Po zjedzeniu ,,obiadu” udaliśmy się do sali kinowej, gdzie spotkaliśmy się z prezesem Fundacji Wspomagania Wsi, który wręczył nam dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy byli bardzo zadowoleni zważywszy na to, że następnym punktem planu był indywidualny spacer po starym mieście. Oglądając zabytkowe kamienice i uliczki zrobiłyśmy mnóstwo zdjęć. Na koniec zwiedzania organizatorzy zabrali nas do Muzeum Miasta Stołecznego Warszawy, gdzie młodzież miała kolejną lekcję muzealną, a opiekunowie zwiedzali muzeum. Na samym początku lekcji muzealnej przewodnik zafundował nam stymulację powstawania Warszawy poprzez przestawianie kartonowych pudełek wzdłuż czerwonej linki. Nasza lekcja trwała ok. godziny. Wszyscy byliśmy okropnie głodni i zmęczeni, dlatego każdy z chęcią usłyszał, że na kolację jedziemy do restauracji ,,U Szwejka”. Właśnie w tej restauracji przeżyliśmy (nie tyle my co p. Koczuk) najśmieszniejsze przygody. Jedzenia było tyle, że nie daliśmy rady wszystkiego zjeść (to chyba była rekompensata za obiad
) Dla przyjemniejszego trawienia w połowie kolacji zjawili się muzykanci, którzy umilali nam życie. Ok. godziny 22:00 udaliśmy się do hotelu na odpoczynek. Jako, że była to ostatnia noc, to godziny spania ograniczyliśmy do minimum
Ostatniego dnia 29 marca czekało nas tylko zwiedzanie Wilanowa, gdzie było nudno, bo żadne rośliny w ogrodzie wilanowskim o takiej porze roku nie rosną. Później znowu obiad ,,U Szwejka”, tak samo syty jak poprzedni i rozjazd do domów, a wcześniej pożegnania. Powrót do domu był już spokojniejszy z małą przygodą w Siedlcach, ale jakoś szczęśliwie wróciłyśmy w jednym kawałku, co oznacza, że sobie poradziłyśmy.
Karolina Wakuluk
Karolina Wakuluk i Marta Romaniuk podczas kolacji w restauracji w Warszawie |
![]() |
![]() |
ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II
2 kwietnia mija pierwsza rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. Karol Wojtyła- Papież, Polak, poeta niemal przez całe życie łączył obowiązki duszpasterza i pisarza. Jest autorem wierszy, poematów, dramatów. Jan Paweł II powiedział kiedyś: „Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić, obawiam się, że nie byłem wobec niej zupełnie w porządku”. Chcąc uczcić jego pamięć uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż poetycko- muzyczny, na który złożyły się wiersze Karola Wojtyły i księdza Jana Twardowskiego oraz piękne piosenki w wykonaniu szkolnego chóru.
![]() |
![]() |
![]() |
Karol Wojtyła i Jan Twardowski są zgodni w kwestii, że to miłość jest siłą zdolną przenosić góry. Miłość powinna nakłaniać nas do wspólnego przemyślenia przeszłości, by zdecydowanie i odważnie iść drogą ku jedności. Powinniśmy się więc w życiu kierować się słowami, które do nas skierował Jan Paweł II: „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć”.
Słowa wypowiedziane tego dnia na długo wszystkim zapadły w pamięć.
"WITAJ MAJ TRZECI MAJ
U POLAKÓW BŁOGI RAJ!"
Nasza szkoła uroczyście obchodziła 215 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas drugich wraz z nauczycielami p. E. Czerwiec i p. K. Terebun przygotowali montaż słowno-poetycki. Oprawa muzyczna jak zwykle należała do chóru, którym dyryguje p. L. Ryszczuk. Wszyscy byli pod wrażeniem piosenki „Pytasz mnie” w wykonaniu uczennicy klasy pierwszej Pauliny Krasowskiej.
|
|
![]() |
|
EGZAMIN GIMNAZJALNY(26-27.04.2006)
W tych dniach tysiące gimnazjalistów klas trzecich z całej Polski pisało swój pierwszy poważny egzamin. Pierwszego dnia odbyła się część humanistyczna, drugiego matematyczno-przyrodnicza. Miejmy nadzieję, że dobrze im poszło.
![]() |
![]() |
DZIEŃ ZIEMI (22.04.2006 r.)
22 kwietnia 2006r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Ziemi. Klasy pierwsze i drugie rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Uczniowie musieli wykazać się swoją wiedzą na temat ekologii i ochrony środowiska. Do zadań należało: napisanie wiersza na określony temat, zaprezentowanie postaci danego uczonego oraz pojazdu ekologicznego. Przeprowadzenie i opisanie doświadczenia nie sprawiło żadnej grupie większych trudności. Niektóre konkurencje rozbawiły publiczność i uczestników, np. prezentacja pojazdu ekologicznego, w której uczniowie wykazali się naprawdę ciekawymi pomysłami. Pytania dotyczące wiedzy o ekologii były dość trudne, więc zespoły musiały opanować dość szeroki materiał wiadomości. Konkurs wygrała klasa – IIb. Ta impreza nauczyła wiele osób w naszej szkole jak skutecznie chronić Ziemię. Nad ciekawą lekcją ekologii czuwała p. Agnieszka Malinowska i p. Barbara Olędzka.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
DZIEŃ EUROPEJSKI:
KRAJE NADBAŁTYCKIE (09.06.2006 r.)
![]() |
![]() |
![]() |
Już po raz piąty w naszym gimnazjum z inicjatywy p. E. Czerwiec obchodzono Dzień Europejski. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „Kraje Nadbałtyckie”. Jej celem było bliższe poznanie państw leżących nad Morzem Bałtyckim: Szwecji, Finlandii, Litwy, Polski, Niemiec i Danii.
Każda z klas zaprezentowała jedno państwo. Prezentacje dotyczyły przedstawienia w formie folderu informacji dotyczących każdego kraju, słynnej postaci, znanych budowli, elementów kultury narodowej, produktów narodowych oraz sposobów wykorzystywania nadmorskiego położenia prezentowanych państw.
Komisja oceniła pomysłowość i profesjonalizm poszczególnych zespołów uczniowskich przyznając następujące miejsca:
I miejsce – klasa II C (za niezwykłe wykonanie poloneza)
II miejsce – klasa II B
III miejsce – klasa II A
Bardzo ciekawym elementem imprezy był występ klasy III B dotyczący historii polskiej drogi do członkostwa unijnego.
BAL GIMNAZJALNY (17.06.2006 r.)
Niech żyje bal,
Bo to życie,
To bal jest nad balem...
Dzisiejszego dnia młodzież gimnazjalna po raz piąty już bawiła się na balu kończącym ich naukę w gimnazjum. W tym roku z wielu powodów został zmieniony termin z zimowego na letni. Młodzież znała już wyniki egzaminu gimnazjalnego, więc z lekkim sercem mogła pląsać w tańcu do białego rana ( a wyniki są wysokie! ).
![]() |
![]() |
![]() |
Uczniowie bardzo poważnie podeszli do swego pierwszego balu - wieczorowe suknie, fryzury od stylisty, eleganckie garnitury. To wszystko sprawiło, że wieczór nabrał wyjątkowej atmosfery. O menu zadbali rodzice przygotowując bardzo smaczny poczęstunek.
![]() |
![]() |
![]() |
W takt przebojów tańczyli nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie. O tym, że zabawa była przednia świadczyły buty pozostawione pod ścianami, bo przecież na boso również można przetańczyć całą noc, aż do rana. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2005/2006
(23.06.2006 r.)
![]() |
![]() |
Część artystyczna w wykonaniu odchodzących uczniów klas III - ch ( po raz ostatni) |
I ślubowanie złożone na flagę państwową |
Marta Sandrykowicz i Ewa Skirko |
Uczennice klas III wpisane do ,, Złotej Księgi" - od lewej
E. Iwaniuk, M. Romaniuk, A. Miłkowska, K.Wakuluk |
23 czerwiec to ostatni dzień roku szkolnego. Cała uroczystość miała bardzo oficjalny charakter. Dyrektor szkoły p. Kazimierz Gietek podsumował cały rok, który owocował w sukcesy i porażki. Następnie podziękował nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za wysiłek włożony w tegoroczną pracę.
Na szczególne wyróżnienia zasługują uczniowie, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce:
III A– D. Kapelka, P. Gumieniak
III B– K. Wakuluk, M. Romaniuk, A. Miłkowska, E. Iwaniuk, J. Zaremba
III C– K. Pura, M. Muczko, A. Dopart
II A– A. Fionik, J. Kowalczuk, M. Troc
II B– P. Gawryś, N. Karpiuk, M. Malewska, R. Malinowski, P. Turczuk, A. Mantur
II C– A. Homanowska, J. Jaworowska, D. Jurkiewicz, R. Jurczuk, M. Sycewicz
I B– A. Kapelko
I C – M. Karczewska, M. Owerkowicz
W drugiej części apelu przedstawiciele klas trzecich złożyli ślubowanie na flagę państwową.
Następnie mieliśmy okazję wysłuchać części artystycznej trzecioklasistów. Karol Pająk zwierzył się ze swego najskrytszego „marzenia” - zostać dyrektorem szkoły i przedstawił program zreformowania jej. Występ był przeplatany znanymi piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru. A uczniowie klas drugich wręczyli najstarszym kolegom skromne upominki. Potem uczniowie składali życzenia nauczycielom. Było mnóstwo kwiatów, podziękowań, łez szczęścia.
Ostatnia część uroczystości to rozdanie nagród. Nagrody książkowe otrzymali następujący uczniowie: J. Zaremba, K. Wakuluk, A. Miłkowska, E. Iwaniuk, M. Romaniuk, W. Tokajuk, E. Szawkało, M. Muczko, K. Pura, M. Zdanowski, A. Dopart, A. Konczerewicz, A. Homanowska, E. Wakuluk, N. Karpiuk, M. Zińczuk, J. Jaworowska, A. Soszyńska, K. Mazur, R. Malinowski. Tradycją naszej szkoły jest wpisanie uczniów z najwyższą średnią do Złotej Księgi. W tym roku zaszczyt ten przypadł K. Wakuluk, A. Miłkowskiej, M. Romaniuk i E. Iwaniuk. Jak co roku szkoła przyznaje zeuski w następujących kategoriach:
« przodownik pracy 200% normy – M. Romaniuk
« złote trampki – A. Miłkowska
« mól książkowy – K. Wakuluk
« omnibus – A. Fionik
« szkoła mój dom – M. Muczko
Dyrektor ogłosił wakacje za rozpoczete !!!