Strona główna

Rok szkolny 1999 - 2000 Rok szkolny 2000 - 2001 Rok szkolny 2001 - 2002 Rok szkolny 2002 - 2003 Rok szkolny 2003 - 2004 Rok szkolny 2004 - 2005 Lata szkolne 2005 - 2006 Rok szkolny 2006 - 2007 Lata szkolne 2007 - 2008 Rok szkolny 2008 - 2009 Rok szkolny 2009 - 2010 Rok szkolny 2010 - 2011 Rok szkolny 2011 - 2012 Rok szkolny 2012 - 2013 Rok szkolny 2013 - 2014 Rok szkolny 2014 - 2015 Rok szkolny 2015 - 2016 Rok szkolny 2016-2017 Rok szkolny 2017-2018

Kronika szkolna

Rok szkolny 2017-2018

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

        W poniedziałek 4 września w budynku naszej szkoły odbyło sięuroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Na początku spotkania głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Dziedzia, który serdecznie przywitał uczniów, rodziców i nauczycieli oraz życzył wszystkim owocnej pracy. Później głos zabrał pan policjant, który w swoim wystąpieniu przypomniał uczniom o zasadach bezpiecznych zachowań. Tematyka ta będzie kontynuowana podczas spotkań profilaktycznych, przeprowadzanych przez funkcjonariuszy i pracowników Policji z uczniami. Po wszystkich wystąpieniach uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

 

 

DZIEŃ GEOGRAFII

        W dniu 20.09.2017r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ GEOGRAFII  zorganizowany przez gospodarzy szkoły – 3A. Na ostatniej godzinie lekcyjnej odbyły się takie konkurencje i zabawy jak: quiz, szukanie nagród z pomocą mapy i rozwiązywaniE rożnego rodzaju zagadek. Dużym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyła się prezentacja multimedialna nt. nieoczywistych ciekawostek geograficznych z całego świata. W zabawy z uśmiechem angażowała się cała szkoła. W quizie pierwsze miejsce zajęła klasa 2A, drugie 3A, a trzecie 2B. Jeśli chodzi o poszukiwanie nagród miejsca zajęły kolejno klasy: 3A, 3B, 2A, 2B. W trakcie imprezy gimnazjaliści wykazali się wysokim poziomem wiedzy oraz dużym zaangażowaniem.

 

 

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W piątek 22 września odbyły się demokratyczne wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, którego wyniki przedstawiają się następująco: Angelika Boruc - 56 głosy, Paulina Panasiuk - 25. Opiekunem SU została p. Katarzyna Sadowska.

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

         Dnia 27 września 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Języków Obcych przygotowana przez panią Krystynę Mantur i panią Monikę Olędzką.

       W imprezie, poświęconej propagowaniu nauki języków obcych, wzięli udział wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się od pokazu mody, a mianowicie od zaprezentowania strojów Szkota i Szkotki, Bawarczyka i Bawarki, kowboja i kowbojki oraz Maszy i Niedźwiedzia. Następnie uczniowie poszczególnych klas zaśpiewali piosenki w wersji karaoke po angielsku, rosyjsku lub niemiecku (w zależności od nauczanego języka obcego). Na koniec czytane były łamańce słowne w różnych językach obcych.

       Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

         W piątek 29.09.2017 świętowaliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. W celu uczczenia tego dnia i zabawienia uczniów, klasa 3A zorganizowała nietypowe konkurencje. Pośród nich znalazła się: randka w ciemno i makijaż wykonany na naszych pięknych modelkach przez utalentowanych i odważnych chłopców. Ostatnim elementem znajdującym się na liście zabaw był quiz, zawierający nietypowe, kobiece pytania, które mogą być kłopotliwe dla większości chłopców. W quizie najlepiej poradzili sobie przedstawiciele klasy 2A, Reszta klas wypadła jedynie nieco gorzej, dlatego też wszyscy zostali obdarowani drobną słodkością. Upominków nie zabrakło także dla chłopców robiących makijaże. Osoby biorące udział w randce w ciemno losowały takie nagrody jak: wspólny taniec, spacer za rękę, wspólna sesja zdjęciowa oraz wspólny obiad w romantycznym nastroju na stołówce szkolnej. Tego dnia każdy bawił się świetnie i wyszedł ze szkoły z szerokim uśmiechem.

                                 
                                   

 

 

WYSTĘP ZESPOŁU ARTE - MUZA

        Dnia 09.10.2017 naszą szkołę odwiedził zespół Arte - Muza. Wraz z ich przyjazdem w całe gimnazjum tchnęła ogromna, pozytywna energia. Tego dnia skupiliśmy się na przebojach lat siedemdziesiątych, co oprócz muzyki, którą prezentowano, potwierdzał także ubiór artystów. Momentalnie wszyscy uczniowie zostali wprawieni w świetne nastroje i wraz z zespołem zaczęli bawić się w rytm najbardziej znanych hitów z tamtego okresu. Wśród prezentowanych piosenek pojawiły się utwory takich artystów jak Maryla Rodowicz, Stevie Wonder, Pink Floyd czy nawet Queen.

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          Dnia 13 października 2017r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa IIa przygotowała krótkie przedstawienie, zawierające kilka scenek z życia uczniowskiego. Na koniec uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły symboliczne kwiaty i dyplomy. Po akademii przez dwie ostatnie lekcje, uczniowie klas III wcielali się w rolę nauczycieli.

 

 

AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

             Jak co roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. W dniu 14 listopada wszyscy uczniowie, ubrani w strój galowy, zebrali się na holu gdzie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy IIIB oraz panią K.Terebun. Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliło wspólne odśpiewanie hymnu i „Roty”. Na koniec, każda klasa odśpiewała wcześniejwylosowaną pieśń patriotyczną.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

              17.11.2017r. obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Dzień ten ma już ponad 40-letnią tradycję, w Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Aby zwrócić uwagę uczniom na problem, jakim jest uzależnienie od palenia w szkole odbył się konkurs plastyczny na najlepszy plakat.

Czy zdajemy sobie sprawę, jakie zagrożenie stanowi nałóg palenia tytoniu?

        Dym tytoniowy zawiera ponad 4000 różnych związków chemicznych, wiele z nich ma udowodnione działanie rakotwórcze. Należy pamiętać, że szkodzi on nie tylko palaczom, ale także osobom, które same nie palą, a narażone są na przebywanie w zadymionym pomieszczeniu - tzw. biernym palaczom. Boczny strumień dymu tytoniowego zawiera od 5 do 15 razy więcej tlenku węgla i od 2 do 20 razy więcej nikotyny, niż dym wdychany przez palaczy. Alarmujące jest to, iż w około 40% domów Polaków pali się tytoń przy osobach niepalących. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu jest doskonałą okazją, aby to zrobić i zadbać o zdrowie dzieci.

 

 

DZIEŃ ŚWIRA

          22 listopada 2017r. W naszej szkole odbył się dzień świra zorganizowany przez uczniów kl. IIIB. Uczniowie w tym dniu mieli za zadanie ubrać się w koszule i dresy. Można było nałożyć również zabawne dodatki. Młodzież, która wypełniła zadanie miała prawo do nieodpowiadania i niepisania niezapowiedzianych kartkówek.

 

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

              30 listopada świętujemy imieniny Andrzeja, czyli tzw. Andrzejki, dlatego w czwartek 23 listopada SU zorganizował dyskotekę. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb, którym poddali się wszyscy obecni.

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

             Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada, bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, dlatego w piątek (24 listopada) w naszej szkole pojawiło się sporo osób, którym towarzyszył właśnie ten pluszak.

 

 

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS RECYTATORSKI „BITWA NA SŁOWA”

        W Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie, w poniedziałek 27 listopada odbyła się V edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego „Bitwa na słowa”. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 31 uczestników z 10 szkół gimnazjalnych. Nasze gimnazjum reprezentowałay trzy uczennice: Wiktoria Koczewska, Weronika Moczulska i Dominika Płonowska. Ostatecznie Weronika i Dominika otrzymały wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

 

 

„BEZPIECZNI W SIECI. CYBER BULLYING”

W środę 29 listopada pani psycholog pracowni profilaktycznej „Krokus” z Krakowa przeprowadziła innowacyjny program dla uczniów z zakresu zapobiegania cyberprzemocy i skutecznej interwencji wobec zastraszania przez Internet.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z PRZEPROWADZENIA WARSZTATU:

• Zachęcenie do empatycznego reagowania na uczestników Internetu i ofiar cyberprzemocy,

• Wzrost świadomości na temat roli świadków cyberprzemocy,

• Wzrost wiedzy na temat odpowiedzialności indywidualnej, by zachować bezpieczeństwo w Internecie.

• Możliwe kroki do podjęcia w celu zablokowania cybersprawcy,

• Jak postępować by pomóc ofierze,

• Metody radzenia sobie z trudnymi emocjami.

 

 

DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

Tego dnia nogi większości uczniów wyglądały naprawdę kolorowo i oryginalnie.

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

        W roku 2017 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada na 5 grudnia (wtorek). W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. Z tej okazji nasi uczniowie odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Siemiatyczach.

 

 

V MIKOŁAJKOWY MARATON MATEMATYCZNY

          11 grudnia w Zespole Szkół technicznych w Czartajewie odbył się V Mikołajkowy Maraton Matematyczny. W tegorocznym konkursie wzięło udział 14 zespołów, reprezentujących: Siemiatycze, Sarnaki, Perlejewo, Ciechanowiec, Orlę, Czeremchę, Mielnik i Milejczyce. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali: Bartosz Maksymiuk - IIA, Karolina Kaliszuk - IIIA i Łukasz Ryżyk - IIIB. Uczniowie mieli do pokonania 42 zadania, które na bierząco były srawdzane przez komisję składającą się z nauczycieli matematyki z poszczególnych szkół.   
 

 

 

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE,

PRZEGLĄD KOLĘD, WIGILIA SZKOLNA

        Czas Świąt Bożego Narodzenia zbliżał się dużymi krokami. Uczniowie wraz z p. A.Olendzką i ks.J. Awksietijukiem przygotowali i przedstawili krótkie scenki związane z narodzeniem Jezusa, przeplatane kolędami i pastorałkami. Dzięki temu wszyscy mogli poczuć klimat zbliżających się świąt.

 

        Po jasełkach odbył się klasowy przegląd kolęd.

 

 

       Na koniec dnia wszyscy spotkali się na stołówce, by po wspólnej modlitwie podzielić się opłatkiem i przygotowaną przez uczniów i księdza prosforą. Po życzeniach wszyscy zasiedli do stołów, które zastawione były potrawami przygotowanymi przez uczniów i ich rodziców. Wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko i wszyscy w dobrych nastrojach udali się na przerwę świąteczną.

 

  

 

CHOINKA NOWOROCZNA

        Dnia 11 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyła się choinka oraz wybory miss i mistera. Przedstawiciele klas w swoich specyficznych przebraniach rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach. Każda miss ze swoim misterem musieli przedstawić swoją kandydaturę, zatańczyć na gazetach oraz wspólnie przy wybranych piosenkach. Zwycięzcami zostali reprezentanci klasy III a. Serdecznie im gratulujemy. Po wyborach chętni uczestniczyli w dyskotece, podczas której można było odpocząć w kawiarence. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie ciasta.

 

 

 

WALENTYNKI

            W dniu 14 lutego w naszym gimnazjum odbyły się WALENTYNKI. Z tej okazji każdy mógł swojej sympatii złożyć życzenia przez radiowęzeł, a z głośników przez cały dzień puszczana była romantyczna muzyka. SU zorganizował konkurs, w którym wszyscy mieli możliwość oddać swój głos na najsympatyczniejszą dziewczynę oraz chłopaka. Zwycięzcami zostali: Nikola Dudzicz z IIa oraz Damian Grzyb z IIb.

 

 

WALENTYNKOWA WIZYTA W ZOL-U

       Dnia 15.02.2018r. (czwartek) uczennice naszej szkoły wraz z panią pedagog odwiedziły pensjonariuszy Zakładu Opieki Leczniczej w Bacikach Średnich.  Z okazji Walentynek dziewczyny wręczyły dzieciom własnoręcznie wykonane serduszka z życzeniami . Dzięki pozyskanym pieniążkom w działaniach szkolnego wolontariatu możliwe było zakupienie słodyczy i obdarowanie dzieci z Zol ‘u.

 

 

WARSZTATY - "ELEKTROODPADY"

           Dnia  20.02.2017 uczniowie klasy II A w Siemiatyczach wzięli udział w warsztatach pt. „Elektroodpady i postępowania z nimi zasady”. W ramach spotkania młodzież obejrzała fragment filmu pt. „Elektroniczne śmietnisko” i prezentację multimedialną zawierającą informacje  dotyczącą ZSEE i postępowania z nimi. Warsztaty odbyły się przy współpracy z Fundacją na rzecz walki z odpadami Czysta Ziemia.

 

 

DZIEŃ KOBIET

        W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy IIB wraz z nauczycielami zorganizowali różne atrakcje. Na drugiej godzinie lekcyjnej odbyła się audycja muzyczna ARTE-MUZA pt. „Tyle słońca w całym mieście’’ z piosenkami Anny Jantar. W trakcie audycji dowiedzieliśmy się o życiu i twórczości znanej piosenkarki. Wokalistka zespołu przeprowadziła dla uczniów mały konkurs wiedzy, co wywołało wiele radości.

 

          Na trzeciej godzinie lekcyjnej marcowi gospodarze szkoły zorganizowali quizy na temat znanych kobiet oraz mężczyzn świata. Reprezentanci każdej klasy zmagali się również z pytaniami dotyczącymi stereotypów płci przeciwnej. Zwycięzcami w obu konkursach zostały drużyny klasy IIIB. Ich nagrodą była możliwość wybrania dowolnej piosenki o kobietach, którą na koniec wszyscy zaśpiewali. W trakcie konkursów Panie miały okazje spędzić miło czas przy kawie i ciasteczku.

 

DZIEŃ LICZBY π

 

         W dniu 14 marca  w naszej szkole odbył się światowy  dzień liczby π. Z tej okazji  w szkolnym radiowęźle Angelika Boruc podała w sposób humorystyczny informacje dotyczące pochodzenia i  znaczenia liczby w życiu.

 

 

WIOSENNY TRÓJBÓJ MARZANNY

        W dniu 21.03.2018r., w Zespole Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie, odbył się  Wiosenny Trójbój Marzanny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich: Natalia  Kryńska, Patrycja Łożecka,  Grzegorz Niewiarowski. Uczniowie mierzyli swoje możliwości w następujących dyscyplinach: Gżegżółka i spółka, Keepcalm and find me, Gimnastykówka.

 

 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI ZWIĄZKU SYBIRAKÓW

        W ramach realizacji projektów edukacyjnych, trójka uczniów z klas drugich, przygotowała projekt „Sybiracy„ - historia w sercach zapisana. Elementem projektu było spotkanie z przedstawicielami Związku Sybiraków w Siemiatyczach. Miało ono miejsce 22 marca 2018 roku. Zaproszeni gości z uwagą obejrzeli prezentację dotyczącą deportacji i warunków życia ludzi na Syberii. Prezentowany materiał uzupełnili o własne wspomnienia dotyczące wywózki. Uczniowie z uwagą wysłuchali wzruszających historii dotyczących trudów życia Sybiraków. Taka poglądowa lekcja pozostanie na długo w ich pamięci.

 

DLACZEGO DO SĄDU - ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH

           W środę 21 marca w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Spotkanie miało na celu uzupełnienie i poszerzenie wiedzy uczniów nt. odpowiedzialności karnej nieletnich.

Przyszli kursanci siemiatyckiej komendy opowiadali młodzieży o zasadach i warunkach wstąpienia do służby w Policji, co wzbudziło duże zainteresowanie. Na koniec można było przetestować "alkogogle".

 

 

 

BIEG KATYŃSKI

           12 kwietnia w Siemiatyczach odbył się III Siemiatycki Bieg Pamięci o Katyniu, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponagimnazjalnych z terenu Gminy Siemiatycze. Trasa biegu łączyła miejsca gdzie rosną „Dęby Pamięci” - od Dębu Pamięci Kazimierza Niewiarowskiego znajdującego się przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II - do Dębu Pamięci Jana Płońskiego przy naszym Gimnazjum Gminnym. Celem biegu jest uczczenie pamięci policjantów, żołnierzy, strażaków i wszystkich Polaków zamordowanych przez w 1940 r. w Katyniu. Wydarzenie zaczęło się od apelu poległych, na placu szkolnym przy ul. Andersa. Tam, przy „Dębie Pamięci’ złożono kwiaty, zapalono znicze. To Dąb poświęcony porucznikowi Kazimierzowi Niewiarowskiemu, zastrzelonemu w 1940 r. w Katyniu. Również hołd został oddany aspirantowi policji Janowi Płońskiemu, zamordowanemu przez NKWD w 1940 r. w Twerze, przy Gimnazjum Gminnym.  Oprócz uczniów szkół z Siemiatycz i terenu powiatu siemiatyckiego udział brali też przedstawiciele samorządów, instytucji samorządowych, oraz dyrekcje szkół. Na koniec wydarzenia uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i mogli zregenerować siły przy wodzie i pączku.

 

 

 

MARSZ BIAŁO - CZERWONY

                26 kwietnia 2018r. po raz trzeci ulicą Pałcową w Siemiatyczach przeszedł zorganizaowany przez Zespół Szkół w Siemiatyczach Marsz Biało - Czerwony. W marszu wzięli udział przedstawiciele wszystkich siemiatyckich szkół (w tym i nasza), lokalni samorządowcy, przedstawiciele PSP i KPP w Siemiatyczach, mieszkańcy oraz przypadkowi przechodnie. Taki marsz zorganizowano po raz pierwszy w 2016 roku, kiedy siemiatyckie LO realizowało projekt „W barwach biało-czerwonych”. Jak pokazują kolejne lata, inicjatywa przyjęła się i w ten sposób szkolna społeczność daje wyraz przywiązania i szacunku do barw oraz symboli narodowych. 

 

 

 

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

         30 maja 2018 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IIA i IIB pod kierunkiem pani Marty Gierasimiuk. Artyści zaprezentowali wszystkim zebranym montaż słowno-muzyczny upamiętniający to ważne dla naszego kraju wydarzenie. Występujący przeprowadzili zebranych przez  dzieje Polski, wydarzenia poprzedzające uchwalenie Konstytucji 3 Maja, radosne świętowanie związane z wprowadzeniem ustawy zasadniczej, rozbiory, zniknięcie kraju z mapy Europy i odzyskanie niepodlełości. Uroczystość zakończyło odśpiewanie "Roty". Dekoracje zaprojektowała pani Janina Czaja.

 

 

 

WYCIECZKA DO KRAKOWA

          W dniach 16 - 18 maj, uczniowie Gimnanzjum Gminnego oraz uczniowie 7 klasy z SP Tołwin i SP Szerszenie, uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. W tych dniach młodzież zwiedziła Rynek Główny, Sukiennice, Bazylikę Mariacką z której rozbrzmiewał "Hejnał mariacki", Zamek Królewski na Wawelu oraz pilnującego go, zionącego ogniem Smoka Wawelskiego. Obwiązkowym punktem wyjazdu była Kopalnia soli w Wieliczce. Niedowiarki mogły tam sprawdzić organoleptycznie, jak bardzo słone są ściany kopalni. Uczniowie zwiedzili również muzeum Auchwitz (w Oświęcimiu) - Birkenau (w Brzezince) - symbol terroru, ludobójstwa i bestialstwa XX w. Ten największy obóz zagłady w dziejach ludzkości został utworzony przez Niemców w połowie 1940 r. Auschwitz I, zachowany niemalże w takim stanie, w jakim opuścili go naziści, stanowi główną część placówki. W barakach zorganizowano ekspozycje dotyczące obozowego życia zagłady więźniów. W Brzezince zachowała się rampa kolejowa, na której lekarze SS przeprowadzali selekcje przybyłych więźniów, pozostałości komór gazowych, krematoriów, prymitywne baraki i kilometry kolczastych drutów.

Niewątpliwe atrakcją wyjazdu był całodzienny pobyt w Zatorze w "Energylandii" - parku rozrywki. Młodzież w parku mogła korzystać z ok. 80 atrakcji: rollecoasterów, licznych karuzel i urządzeń ekstremalnych. Można było również obejrzeć krótkie widowiska prezentowane na scenach parku.   

 

 

 

 

ZAWÓD - FRYZJER

       W dniu 28.05.2018r. odbyło się spotkanie z pracownicą  Zespołu Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie panią J. Jaroszuk. Głównym tematem spotkania były predyspozycje do zwodu fryzjer oraz przybliżenie uczniom kształcenia w Technikum Usług Fryzjerskich. Poruszono również temat codziennej pielęgnacji włosów. Dobór odpowiednich środków pielęgnacyjnych oraz prawidłowe mycie okazały się ciekawym zagadnieniem. Młodzież miała możliwość nauczyć się prawidłowej pracy żelazkami fryzjerskimi.

 

 

MAJÓWKA Z KEN - em

         28 maja odbyła się "Majówka z KEN-em", którą organizował Zespół Szkół w Siemiatyczach. Impreza organizowana przez szkolną społeczność adresowana była do uczniów klas trzecich gimnazjów w Siemiatyczach - nasi uczniowie również wzięli w niej udział. Na terenie wokół szkoły zorganizowano stoiska z różnymi konkurencjami, zadaniami i zagadkami. Gimnazjaliści mogli spróbować kiełbasek z grilla oraz słodkich wypieków. Podczas pikniku stoiska edukacyjne zorganizowały też: Sanepid, Policja, Straż Pożarna i Straż Graniczna. 

 

 

POLSCY UCZNIOWIE W NIEMCZECH

           W dniach 3-9.06.2018r. w ramach projektu wymiany polsko-niemieckiej pt. „Przyjaciele bez granic” czternastu uczniów Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach wraz z dyrektorem Dariuszem Dziedzią i opiekunami, przebywało w Niemczech w Gminie Gransee na zaproszenie szkoły w Menz. Uczniowie zakwaterowani byli w malowniczo położonej posiadłości Zernikow w gminie Gransee. W urzędzie gminy polscy gimnazjaliści zostali bardzo gościnnie przyjęci przez Wójta Gminy Gransee Pana Franka Stege. Kadra pedagogiczna i uczniowie szkoły w Menz przygotowali bardzo ciekawy program pobytu. Gimnazjaliści uczestniczyli w lekcjach plastyki, wychowania fizycznego oraz wspólnych, spotkaniach przy grillu. Polscy uczniowie mieli okazję jeździć konno w stadninie koni Borcherta, zwiedzać Park Przyrody w Stechlinie, grać w kręgle  w Neuglobso, korzystać z aquaparku w Oranienburgu oraz pływać w pobliskich jeziorach. Uczniowie z Polski zachwycali się gościnnością rybaka Bőttcher’a, który ciekawie opowiadał o swojej pracy. Jednak najbardziej podobały się dziewczętom i chłopcom: wyjazd do Poczdamu oraz pobyt w parku rozrywki w zagrodzie truskawkowej Elstal. Podczas pożegnalnego spotkania młodzież wymieniła się prezentami i emailami. W trakcie pobytu w Niemczach opiekunem uczniów była Katarzyna Sadowska, a tłumaczem Krystyna Mantur. Wyjazd uczniów był możliwy dzięki środkom finansowym przyznanym przez Wójta Gminy Siemiatycze oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.  Miał on na celu zintegrowanie młodzieży oraz poszerzenie znajomości języka niemieckiego, angielskiego jak również poznanie kultury i zwyczajów niemieckich sąsiadów. Pan Frank Stege zaprosił Pana Wójta Edwarda Krasowskiego do Gransee, ponieważ we wrześniu tego roku będziemy obchodzić dwudziestolecie współpracy między Gminą Gransee a Gminą Siemiatycze.

 

 

"STOP DOPALACZOM"

       W dniu 7.06.2018r. odbyło się spotkanie z uczniami klas drugich nt. STOP DOPALACZOM "Mam swój wybór - wybieram rozsądek" przeprowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespół Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.

 

 

BEZPIECZNE WAKACJE

        We wtorek 12 czerwca gościliśmy w szkole przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, asp. Igora Mironkiewicza. Spotkanie miało na celu przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozmawiano również o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak bezpiecznie wypoczywać opodczas zbliżających się wakacji. 

 

 

BAL GIMNAZJALNY

           W czwartek 14 czerwca w restauracji "Echo" odbył się bal gimnazjalny uczniów klas trzecich. Tego dnia na sali zgromadzili się pięknie ubrani uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście: dyrektor Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach, wychowawcy klas trzecich, nauczyciele. Po tradycyjnym polonezie i przemówieniach gospodarzy i gości, rozpoczęła się trwająca do białego rana zabawa. Wszyscy bawili się bardzo dobrze i na pewno wydarzenie to pozostanie wszystkim w pamięci bardzo długo. Największe podziękowania należą się rodzicom, którzy zaplanowali i zorganizowali to wydarzenie.

 

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

        W piatek 22 czerwca cała społeczność szkolna spotkała się po raz ostatni na hali sportowej, by podsumować kończący się rok szkolny. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Siemiatycze, Edward Krasowski. Na samym początku pan dyrektor przywitał wszystkich zgromadzonych oraz krótko podsumował pracę i sukcesy uczniów. Później głos zabrał pan wójt. Po tych krótkich wystąpieniach trzecioklasiści złożyli ślubowanie absolwenta gimnazjum. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem wraz z nagrodą książkową, a także nagród za pracę na rzecz szkoły, udział  w zawodach sportowych i 100% frekwencję. Każdy uczeń który zdobył świadectwo z wyróżnieniem, otrzymał również upominek ufundowany przez Gminę Siemiatycze. Trzecioklasiści, którzy otrzymali średnią minimum 5,0 wpisali się do "Złotej Księgi". Tradycyjnie zostały absolwentom wręczone "Zeuski" w kategoriach: omnibus, szkoła mój dom, przodownik pracy, mól książkowy, złote trampki, mistrz savoir - vivre, szkolny Romeo. Na koniec uczniowie klas trzecich pożegnali się ze szkołą, nauczycielami, pracowanikami i uczniami z klas młodszych. Również nauczyciele pożegnali się ze szkołą i uczniami, odśpiewując specjalnie stworzoną na ten dzień piosenkę.

     Po głównych uroczystościach uczniowie rozeszli się do klas by odebrać od wychowawców pozostałe świadectwa, pożegnać się z kolegami i koleżankami, a po wszystkim udać się na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
    Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
    ul. Kościuszki 88
    17-300 Siemiatycze
  • 85 - 656 15 52 Sekretariat


Galeria zdjęć