Strona główna

Rok szkolny 1999 - 2000 Rok szkolny 2000 - 2001 Rok szkolny 2001 - 2002 Rok szkolny 2002 - 2003 Rok szkolny 2003 - 2004 Rok szkolny 2004 - 2005 Lata szkolne 2005 - 2006 Rok szkolny 2006 - 2007 Lata szkolne 2007 - 2008 Rok szkolny 2008 - 2009 Rok szkolny 2009 - 2010 Rok szkolny 2010 - 2011 Rok szkolny 2011 - 2012 Rok szkolny 2012 - 2013 Rok szkolny 2013 - 2014 Rok szkolny 2014 - 2015 Rok szkolny 2015 - 2016 Rok szkolny 2016-2017 Rok szkolny 2017-2018

Kronika szkolna

Rok szkolny 2009 - 2010

 

ROK SZKOLNY 2009 / 2010

Musimy siać, choć grunta nasze marne
Choć nam do orki pługów brak i bron
Musimy siać choć wiatr porywa ziarno
Choć w ślad za siewcą kroczą stada wron

Musimy siać nie wiedząc w którą stronę
Poniesie wiatr i w ziemię rzuci siew
Nie wiedząc kto i gdzie pozbiera plony
W dożynki czyj radosny huknie śpiew

Nie wolno nam ni sił ni dnia marnować
Musimy siać musimy tworzyć cud
Nie wolno nam po spichrzach ziarna chować
Na świecie głód na świecie ciągle głód

A nas tak mało tych co mogą ponoć
Ze swych spichlerzy szczyptę braciom dać
I niech nie przy nas wzejdzie ruń zielona
My róbmy swoje my musimy siać

Musimy siać, choć grunta nasze marne
Choć nam do orki pługów brak i bron
        Musimy siać choć wiatr porywa ziarno
,     Choć w ślad za siewcą kroczą stada wron

Adam Asnyk

 

      Już po raz dziesiąty Dyrektor szkoły Kazimierz Gietek zainaugurował nowy rok szkolny 2009/2010. Powitał serdecznie uczniów, szczególnie klas pierwszych, którzy stawiają pierwsze kroki w gimnazjum, rodziców obecnych na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego oraz pracowników szkoły.

 

???????????????????????????

... a Panie Pedagoszki gotowe już do pracy:

      Zapoznał też ze zmianami kadrowymi wśród Rady Pedagogicznej, ciepło przywitał nowych nauczycieli panią Ewę Pura – matematyka, panią Iwonę Łopaciuk – język angielski oraz pana Tomasza Kopówka– język angielski, życząc owocnej pracy.

      W związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej wysłuchaliśmy montaż słowno-muzyczny upamiętniający to zdarzenie.

 

Dzień dobry – Guten Morgen ( 06.09-12.09. 2009 rok)

 

        W dniach 6-12.09.2009 roku Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach gościło uczniów z Fontane Schule, w Menz z gminy Gransee wraz z panią dyrektor Angelą Stegemann i nauczycielem muzyki Volkamerem Schmidtke. Polsko-niemiecka wymiana młodzieży nastąpiła już po raz siódmy. Na początku pobytu gości w naszej szkle poznaliśmy się nawzajem na lekcjach języka angielskiego, polskiego, muzyki i wychowania fizycznego. Najweselej było na zajęciach języka polskiego, kiedy to uczniowie niemieccy uczyli się podstawowych zwrotów po polsku. Następnie zwiedzaliśmy Siemiatycze z panem H. Świerżewskim, który bardzo barwnie opowiadał o historii naszego miasta.

Plan pobytu gości z Niemiec był bardzo napięty, ponieważ chcieliśmy pokazać jak najwięcej ciekawych miejsc w naszym regionie. Młodzież odbyła wycieczki do: Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, Białowieży, gdzie zwiedzaliśmy Zwierzyniec i muzeum. Odwiedziliśmy również Hajnówkę, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Świętą Górę Grabarkę, kościół i cerkiew w Tokarach. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach sportowych organizowanych w hali Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach i na stadionie MOSiR, a także na pływalni w Białej Podlaskiej.

Umilaliśmy pobyt naszych gości spotkaniami przy grillu oraz ognisku. Żegnając się z nami, mówili, że podobał im się pobyt w Polsce, chwalili również kuchnię polską, która w wydaniu szkolnych kucharek bardzo im smakowała. Spotkanie z młodzieżą niemiecką pozwoliło nam poznać różnice kulturowe, ale również zbliżyć się do siebie, ponieważ jak się okazało - mamy podobne zainteresowania i potrzeby.

Dzięki temu, że spędziliśmy ze sobą wiele godzin, przekonaliśmy się jak ważna jest nauka języka obcego, aby móc się porozumieć i zostać zrozumianym. Zdaniem naszej nauczycielki języka niemieckiego pani Anny Moczulskiej, która cały czas towarzyszyła młodzieży w roli tłumacza „takie bezpośrednie uczenie się języka niemieckiego na pewno jest ciekawsze i przynosi lepsze efekty”. Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum Gminnego pożegnała gości wręczeniem drobnych prezentów.  Gimnazjaliści będą długo wspominali swoich kolegów i koleżanki z Niemiec, zwłaszcza, że zawiązały się nowe przyjaźnie.

 

Ułani w Mielniku (23 września 2009rok)

 

        W 70 rocznicę wojny obronnej 1939 roku, dla uczczenia pamięci żołnierzy Pułku 3 Strzelców Konnych, „Stowarzyszenie KS Bór TOPORZYSKO zorganizowało wyprawę konną, zakładającą przemarsz oddziału w sile plutonu kawalerii na trasie walk od Augustowa do Kocka, przez Siemiatycze i Mielnik. 22 i 23 września na mielnickiej topolinie można było obejrzeć wystawę obrazującą przebieg kampanii 1939 roku, uzbrojenie żołnierza polskiego, a także musztrę ii pokazy jazdy w wykonaniu ułanów.

 

Takie akcje lokalne zdecydowanie pobudzają w nas aspekty patriotyczne, są świetną obroną na fałszowanie historii przez Rosjan i zastępują nie jeden najlepszy podręcznik,

 

 

Pierwsze koty za płoty…..   Otrzęsiny klas pierwszych.

 

          1 października w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka szkolna pod hasłem „Pierwsze koty za płoty..”. W trakcie dyskoteki odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Rozpoczęła się ona tuż po lekcjach, o godzinie 15 i trwała do godziny 19.

          Komisja, w składzie: Pani Ewa Pura, Michał Siduniak, Dorota Homanowska, Kasia Orzepowska, Ewelina Bociuk i Ewelina Laszkiewicz oceniała zmagania pierwszaków.

 

          Brali oni udział w wielu konkurencjach: picie mleka przez rękawiczkę gumową i śpiewanie „po kociemu”.  Musieli wykazać się także wiedzą o naszej szkole, odpowiadając na różnorodne pytania. Każda klasa musiała również wcześniej wykonać maskotkę klasową.

 

Po ślubowaniu i hucznych obradach komisji odczytano werdykt:

 I miejsce: kl. I c

II miejsce: kl. I a

II miejsce kl. I b

 

DZIEŃ JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

               W naszym Gimnazjum po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Języków. Uczniowie mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Sztuka została odegrana w trzech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej …

         14 października w naszym gimnazjum, w ramach obchodów dnia Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Po tej miłej uroczystości obejrzeliśmy krótką cześć artystyczną w wykonaniu „pierwszaków”. Na zakończenie obchodów wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły wręczono kwiaty oraz złożono najserdeczniejsze życzenia.

         15 października ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą karykaturę nauczyciela.  Za pomysłowość i talent zostały nagrodzone skromnymi upominkami.

Najlepsi(e) w konkursie na karykaturę nauczyciela: od lewej : Elwira Kryńska, Amanda Nogieć i Ewelina Moczulska

         Kolejnym punktem uroczystości był krótki spektakl w wykonaniu członków koła teatralnego. Obejrzeliśmy zabawne scenki z życia szkoły.

 

Katyń, ocalić od zapomnienia...

 

Zobacz obraz w pełnych rozmiarach

 

 Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzykusumienia,jako głosu Prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie”.

 

 

         Program edukacyjny ”KATYŃ ocalić od zapomnienia” toakcja polega na posadzeniu DĘBÓW PAMIĘCI na 70 rocznicę zbrodni katyńskiej,.

Jeden DĄB to jedno nazwisko z listy katyńskiej.19 listopada 2009 roku, uczniowie klasy III B wraz z wychowawcą i Panem Dyrektorem, zasadzili DĄB PAMIĘCI upamiętniający Siemiatyczanina, ofiarę zbrodni katyńskiej PANA JÓZEFA PŁOŃSKIEGO.

         Posadzone drzewo będzie symbolem pamięci o Polaku – żołnierzu, który nie poległ, lecz został skrytobójczo zamordowany strzałem w tył głowy.

         Drzewo – symbol pomoże zachować pamięć o wszystkich ofiarach-bohaterach, pozwoli kształtować postawy patriotyczne wśród młodzieży naszego gimnazjum Uświadomi im poczucie przynależności do narodu i państwa z jednoczesną postawą otwarcia na świat i buntu przeciw wszelkim przejawom totalitaryzmu.

 

Halloween w Gimnazjum Gminnym

          30 października w naszym gimnazjum aż roiło się od duchów, czarownic i innych magicznych istot, które przechadzały się po szkolnych korytarzach. Czarne usta, paznokcie, kolorowe włosy i oryginalne kostiumy sprawiły, ze naprawdę można było się przestraszyć.

 

Niecodzienny efekt dawał również wystrój – kolorowe lampy, nietoperze i duchy ozdabiające ściany. Gdzieniegdzie można było zobaczyć upiorne twarze dyń, pozostawianych przy klasach. Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow,s Eve. W XIX wieku przywędrowało ono do Stanów Zjednoczonych. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za zmarłych.

 

11 listopada – Dzień Odzyskania Niepodległości

          Jak co roku w naszym gimnazjum obchodziliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystą akademię uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pana Lechosława Ryszczuka. Odbył się również quiz historyczny, w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą w dziedzinie historii.

 

Hej kolęda, kolęda…. Jasełka w gimnazjum.

      Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był w naszej szkole bardzo uroczysty. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się na hali, gdzie odbył się doroczny przegląd kolęd. Każda klasa zaprezentowała wylosowaną wcześniej kolędę. Występy były różnorodne - solowe, zespołowe, niekiedy z własnym podkładem muzycznym. Każdy występ nieodmiennie nagradzany był hucznymi brawami. Drugim punktem spotkania były jasełka, przygotowane pod kierunkiem księży. Nie mogło zabraknąć Maryi i Józefa, Heroda, trzech króli i innych biblijnych postaci.

 

Maryja ( Michalina Boguszewska ) i Józef ( Kacper Puchalski )

Herod ( Ewelina Moczulska ) kuszony przez diabła

( Emilka Lubowicka )

to spojrzenie, iście diabelskie... ( Emilka Lubowicka )

Gabrysia Puchalska jak prawdziwy anioł

Choinka czas zabawy……

        24 stycznia w sobotę odbyła się choinka szkolna. Już od godziny 8.30 w szkole rozbrzmiewała muzyka. Najważniejszym punktem imprezy był konkurs na Miss i Mistera Szkoły. Reprezentanci każdej klasy rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Do najciekawszych należały: Quiz prezentujący poczucie humoru kandydatów, zareklamowanie wybranego przedmiotu, udział w scence sytuacyjnej. Pretendentów do tytułu mogliśmy podziwiać zarówno w strojach dziennych, jak i wieczorowych. Po burzliwych naradach Jury w składzie: Krystyna Jańczuk, Elżbieta Czerwiec i Maciej Wojnar, ogłosiło następujące wyniki:

Miss Szkoły 2010 – Ewelina Laszkiewicz, kl. III c                         Wicemiss Szkoły 2010 – Patrycja Kryńska, kl. III b

Mister Szkoły 2010 – Michał Siduniak, kl. III b                               Wicemister Szkoły 2010 – Damian Putko, kl. II c

Publiczność także wybierała swoich faworytów.

Miss Publiczności została Samanta Zalewska, kl. II a                   Mister Publiczności to Kamil Kamieński, kl. II a

 

 

 

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty….

       W naszym gimnazjum pierwszy dzień wiosny obchodzony był w poniedziałek 22 marca. Na ostatnich dwóch lekcjach odbyły się konkursy, w których brali udział przedstawiciele wszystkich klas. Były to konkursy, w których uczniowie musieli wykazać się zdolnościami plastycznymi, sportowymi, jak i poczuciem humoru.

       Wytypowani uczniowie musieli zmierzyć się w wielu konkurencjach, m. in.: w wyścigu w workach, biegu parami, piciu „Wody Gminnej”, marszu gąsienic, słynnym tańcu przy krzesełkach, czy malowaniu wiosennych plakatów. Podczas podliczania punktów odbyła się zabawa „Kareta”.

       Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwało JURY w składzie: pani Nela Drywulska, pani Krystyna Janczuk, pani Iwona Łopaciuk, pan Tadeusz Stępkowski i Evelina Bociuk.

 

 

Wycieczka do Lublina

 

Zwiedzanie Regionalnego Ośrodka Telewizyjnego

w Lublinie

Na zapleczu Teatru Lalek w Lublinie

Po Teatrze Lalek im. K.Ch. Andersena w Lublinie oprowadzał nas aktor  tegoż Teatru,  - Mielniczanin -  Daniel Arbaczewski

 

 

 

Przywracanie pamięci – ,,Katyń – ocalić od zapomnienia"

 

„Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu Prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi  o jego człowieczeństwie"

 

Powyższe słowa Jana Pawła II przyjęte zostały za motto ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Katyń – ocalić od zapomnienia”.

        Akcja ta polega na posadzeniu  w parkach, na skwerach, przy szkołach 21473 tysięcy Dębów Pamięci na 70 rocznicę zbrodni katyńskiej, czyli do roku 2010.  Jeden dąb to jedno nazwisko z listy katyńskiej. Uczestnicy projektu zobowiązują się do opieki nad dębem oraz upamiętnienia na terenie placówki oficera - ofiarę zbrodni. Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach w listopadzie 2009 roku zgłosiło akces do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Katyń – ocalić od zapomnienia”.Otrzymaliśmy certyfikat równoznaczny z akceptacją udziału szkoły w projekcie. Dokument ów stwierdzał, iż Dąb Pamięci ma upamiętniać aspiranta policji pana Jana Płońskiego mieszkańca Siemiatycz, zamordowanego przez żołnierzy NKWD w Twerze w 1940r.

      13 kwietnia, w dniu katyńskim, w obecności prawnuczki pana J. Płońskiego Anny Moczulskiej, pracującej w naszym gimnazjum, uroczyście zawieszono tabliczkę z informacjami o siemiatyckim bohaterze. Dla wszystkich uczestników projektu było to wydarzenie istotne dla kształtowania ich postawy patriotycznej i zachowania pamięci o tysiącach skrytobójczo pomordowanych Polakach. Potrzebne, aby, jak życzył sobie nasz Prezydent „ trwali wiernie przy tej pamięci, bronili jej i przekazywali kolejnym pokoleniom Polaków. „

 

 Prawnuczka zamordowanego policjanta -

mgr Anna Moczulska

 


Ceretyfikat posadzonego dębu

 

ZE SZTUKĄ NA TY ...

         W naszym gimnazjum zagościła grupa teatralna z Białegostoku z przedstawieniem ,, Balladyna". Spektakl był bardzo interesujący, tym bardziej, że utwór Juliusza Słowackiego jest naszą lekturą szkolną.

 

 

       Aktorzy z dużym kunsztem odegrali swoje role, za co byli nagrodzeni dużymi brawami. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz zobaczymy w naszej szkole przedstawienie w wykonaniu tej grupy teatralnej.

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY

 

3 MAJA

Wiwat maj, trzeci maj…..

         3 maja to święto narodowe Polski. Dwieście dziewiętnaście lat temu uchwalono pierwszą w historii naszego kraju (a także w całej Europie), a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawę zasadniczą. W Siemiatyczach to święto obchodzono w sposób uroczysty. Delegacje z różnych szkół, w tym z naszej, instytucji czy partii uczestniczyły w mszach w cerkwi i kościele. Potem wszyscy składali wieńce przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

        Również w naszej szkole 6 maja odbyła się akademia upamiętniająca tę rocznicę. Chór szkolny zaśpiewał patriotyczne pieśni. Uczniowie klasy IA i IB przygotowali akademię poświęconą temu ważnemu w naszej historii wydarzeniu.

         Nie zapominajmy też, że 1 maja jest Dniem Pracy, a także rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a 2 – Dniem Flagi. W związku z tym wszystkie trzy dni są ustawowo wolne od nauki.

 

 

Wymiana polsko niemiecka - 16.05 - 22.05.2010 rok

 W dniach 16 – 22 maja 2010 roku 14 uczniów z klas pierwszych Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach po raz kolejny brało udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Byli to uczniowie wyróżniający się w nauce, zainteresowani bliższym poznaniem sąsiedniego kraju, otwarci na innych ludzi i chętnie nawiązujący nowe znajomości.

 Rok temu nasza szkoła gościła uczniów z Fontane Schule w Menz, a tym razem polska grupa odwiedziła gminę Gransee. Rolęopiekunów pełniła pani Anna Moczulska i pani Monika Olędzka. Polsko-niemiecka wymiana młodzieży nastąpiła już po raz dziesiąty. Na początku pobytu w niemieckiej szkole poznaliśmy się nawzajem na lekcjach języka angielskiego, muzyki i tańca.Podczas spotkania można było liczyć na dobrą integrację młodzieży i wzajemną współpracę - zarówno podczas zajęć lekcyjnych, jak i wspólnych wycieczek, ognisk czy spacerów. Spotkanie obu grup młodzieży, codzienne rozmowy, wspólne wyjazdy, lekcje i zajęcia sportowe umożliwiły wymianę doświadczeń między rówieśnikami i dały młodym Polakom sposobność obcowania z językiem naszych zachodnich sąsiadów.

Młodzież z Polski miała również okazję poznać specyfikę obcego kraju, kulturę, obyczaje i życie codzienne swoich rówieśników z Niemiec. Rezultatem spotkania było wzbogacenie wiedzy o odwiedzonym kraju, podniesienie umiejętności językowych uczniów uczestniczących w projekcie, wzrost zainteresowania nauką języka niemieckiego wśród młodzieży uczęszczającej do naszego gimnazjum, a także kontynuowanie współpracy między szkołami.

 Plan pobytu w Niemczech był bardzo napięty, ponieważ gospodarze chcieli pokazać nam jak najwięcej ciekawych miejsc w ich regionie. Młodzież odwiedziła stadninę koni, gdzie próbowała swych sił w jeździe konnej. Byliśmy również w Berlinie i w tamtejszym zoo. Odwiedziliśmy też Aquapark w Templinie oraz Muzeum Parku Natury w Menz. Na zakończenie pobytu wszyscy spotkali się na wspólnym grillu, podczas którego opowiadali sobie wrażenia z całego tygodnia. Była dobra muzyka, smaczne ciasto, kiełbaski oraz wymiana drobnych upominków. Tydzień szybko minął i jak zwykle był za krótki. Smutno było rozstawać się  niemieckimi kolegami i koleżankami, niektórym zakręciła się łza w oku. Jesteśmy pewni, że  wizyta ta przyczyniła się do zacieśnienia stosunków polsko-niemieckich, a niektóre znajomości  przerodzą się w trwałe przyjaźnie.

 

Spotkanie z władzami samorządowymi w Urzędzie Miasta Gransee

a poźniej co nieco

 

 

... to się nam naprawdę podoba ...

 

wspólne zajęcia lekcyjne, dobrze że nie było klasówek


a to jeszcze bardziej ....

 

Wycieczka Korczew - Liw

          2 czerwca 2010 roku uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami wzięli udział w  historycznej  i bardzo edukacyjną wycieczkę. Poznali dwa niezwykłe miejsca leżące w naszej okolicy.

          Zwiedzili XVIII wieczny pałac w Korczewie, położony pośród tajemniczego parku. Mieli okazję spełnić swoje najskrytsze marzenia przy kamieniu Menhor.

          Uczestniczyli też w festynie archeologicznym zorganizowanym w Liwie. Poznali elementy uzbrojenia i techniki walki średniowiecznego rycerstwa. Uczestniczyli w inscenizacji fragmentu bitwy pod Grunwaldem. Obejrzeli ekspozycję broni białej prezentowaną na zamku-zbrojowni w Liwie.

Krótki instruktaż nt. zachowania się na wycieczce

i w drogę ...

Pamiątkowe zdjęcie przed pałacem w Korczewie

Zwiedzanie XVIII wiecznego parku w Korczewie

 

Zwiedzanie stanowiska do otrzymywania dziegciu

Popisy współczesnych rycerzy

Lekcja w terenie nt. historii zamku w Liwie

 

 

 

     Już czwarty raz Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach brało udział w programie prozdrowotnym: ,, Trzymaj Formę ! ’’.

Celem programu jest wzbogacanie wiedzy i umiejętności uczniów dotyczących: odpowiedzialności indywidualnej, zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej oraz uzmysłowienie wpływu zachowań konsumenckich na utrzymanie zdrowia i koordynacji fizycznej młodzieży.

W programie brali udział uczniowie z klas: I – III. Czas trwania programu: marzec – maj 2010roku. Projekt realizowali nauczyciele: języków: polskiego, angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego a także: biologii, plastyki, informatyki, wychowania fizycznego, wychowawcy klas i pielęgniarka szkolna.

Prjekt przygotowuje klasa III a

Efekty pracy klasy II a

Klasa II a

 

W realizację Programu zaaangażowały sie harcerki - absolwentki naszego gimnazjum: P.Putko i D, Homanowska

 

Uczniowie oprócz wiedzy teoretycznej wykonywali także zadania praktyczne:

,,Pyszne  obrazy”Każda klasa przygotowała obraz na brystolu, wykorzystując części owoców, warzyw, zioła (będące przyprawami), nasiona. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami manualnymi, inwencją twórczą, wrażliwością na zdrowy sposób odżywiania się.

 

Czas na ocenę wartości smakowych przez p. I.Łopaciuk - nauczycielkę języka angielskiego. Chłopcy z III a zachwalają swoją sałatkę jak mogą.

Ta sałatka też jest pyszna, ale dziewczyny mogą tylko popatrzeć - ma za dużo kalorii.

A ja sobie dzisiaj pozwolę na odrobinę przyjemności, poproszę podwójną porcję ...

Stoisko klasowe o witaminach i solach mineralnych– Każda klasa przygotowała informacje na temat wylosowanych witamin i soli mineralnych.

Dodatkiem były sporządzone przez uczniów sałatki z produktów charakteryzujących daną witaminę czy sól mineralną. Degustacja sałatek odbyła się na dwóch długich przerwach.

Pokusie nie oparła się też p. Lidia Kasperuk - nasza polonistka

 

Kto jescze chce spróbować naszych specjałów ?

 

Co już nie ma chętnych, a może jeszcze ktoś spróbuje ? 

- kuszą dziewczyny z klasy III b

Nazwy warzyw, owoców w różnych językach– Każda klasa przygotowała po trzy nazwy w języku: angielskim, niemieckim, rosyjskim trzech wylosowanych warzyw lub owoców łącznie z ich rysunkami.

 Okładka książki kucharskiej– Każda klasa przygotowała propozycję okładki książki kucharskiej.

 

  

 

NIECH ŻYJE BAL .....

          Bal gimnazjalny klas trzecich odbył się w tym roku 2 czerwca w siemiatyckiej restauracji ,, ECHO". Poza nieomal wszystkimi uczniami najstarszych klas w imprezie uczestniczyli tez zaproszeni nauczyciele, rodzice oraz reprezentanci klas drugich naszego gimnazjum.

          Impreza rozpoczęła się o godz. 18.00, było ceremonialne odtańczenie Poloneza przez gospodarzy przyjęćia. Kolejną partią fety było przemówienie dwóch uczennic, po czym wręczono nauczycielom symboliczne róże. Następnie swoją mowę wygłosił Pan Dyrektor, po czym goście zasiedli do stołów. 

 

          Po zakończeniu części ,,formalnej" bal przyjął charakter dyskotekowy. W rytmach muzyki disco polo oraz klubowej puszczanej przez DJ - ów, doskonale bawili się wszyscy - zarówno młódzież, jak i kadra pedagogiczna oraz rodzice.

Zabawa zakończyła się nieco po godzinie 3.00 nad ranem. Mamy nadzieję, że będzie mile wspominna.

 

PAMIĘTAJCIE O OGRODACH .....

          W dniach 15 - 17 czerwca b. r. w Jaworznie. ( woj. dolnośląskie) odbył się XL Ogólnopolski Konkurs Recytatorski  ,,Poezja i Proza na Wschód do Bugu". Nsze województwo na eliminacjach centralnych, wspólnie z przedstawicielką z Bielska Podlaskiego, reprezentowała Ewelina Moczulska - uczennica klasy II c Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach.

          Zaprezentowała dwa utwory poetyckie i jeden prozatorski, przygotowane pod kierunkiem nauczyciela języka rosyjskiego Panią mgr Krystynę Janczuk.

Ewelina otrzymała dyplom potwierdzający udział w  konkursie oraz nagrodę książkową.

         Celem konkursu jest rozpowszechnianie literatury narodów mieszkających na wschód od Bugu, a przede wszystkim jej propagowanie wsród dzieci i młodzieży.

         Siemiatyckie Gimnazjum Gminne po raz pierwszy uczestniczyło w eliminacjach centralnych w tym konkursie. Było to nie tylko nowe doświadczenie, ale i zaszczyt, że mogliśmy reprezentować wojewóztwo podlaskie. Mamy nadzieję, że stanie się to tradycją. Trzymajcie za nas kciuki.

 

 

Ewelina Moczulska podczas występu

 

Projekt edukacyjny w naszym gimnazjum…

 

 

 

          Uczniowie obecnych klas pierwszych od kwietnia 2010 roku do czerwca 2012 roku w dwóch zespołach 10-osobowych biorą udział w projekcie "ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE"

Projekt „ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany przez Uniwersytet w Białymstoku w partnerstwie z Combidata Poland sp. z o.o. w ramach umowy o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III „Wysoka jakość systemu oświaty”, Działanie 3.3. „Poprawa jakości kształcenia”, Poddziałanie 3.3.4 „Modernizacja treści i metod kształcenia –projekty konkursowe”.

Uniwersytet w Białymstokuodpowiada za prowadzenie semestralnych wykładów pokazowych w szkole, mentoring oraz realizację festiwali dla nagrodzonych zespołów.

COMBIDATA Poland Sp. z o.o. - odpowiada, m.in. za realizację zajęć pozalekcyjnych w ramach Szkolnych Zespołów Kompetencyjnych, zapewnienie portalu edukacyjnego projektu, materiałów dydaktycznych w postaci e-learningowej, dostawy zestawu sprzętowego, materiałów biurowych i zestawów przyborów dedykowanych uczniom.

CEL PROJEKTU- w okresie realizacji projektu uczniowie będą rozwijać swoje kompetencje, a więc wiedzę i umiejętności w obszarze przedmiotów matematyczno - przyrodniczych poprzez udział w następujących działaniach projektowych:

- zajęciach pozalekcyjnych Szkolnego Zespołu Kompetencyjnego, prowadzonego przez Opiekuna zespołu,

- wykładach pokazowych organizowanych w szkole, prowadzonych przez kadrę naukową uczelni wyższej,

- festiwalach naukowych, w przypadku, gdy opracowany przez zespół projekt zostanie nagrodzony przez ekspertów uczelni.

DZIAŁANIA- w każdym semestrze szkolnym uczniowie będą opracowywali projekt edukacyjny pracując nad nim zespołowo z wykorzystaniem tzw. metody projektu. Opracowane przez nich projekty będą publikowane na portalu, następnie będą one podlegały ocenie przez ekspertów uczelni, którzy wyróżnią najlepsze projekty i przyznają nagrody, którymi będą: zaproszenie na festiwal zorganizowany na uczelni oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uczniowie będą korzystać z modułów e-learningowych udostępnionych na portalu edukacyjnym projektu oraz wsparcia mentorskiego zapewnionego przez ekspertów uczelnianych, celem pogłębienia przez nich wiedzy i umiejętności z zakresu wybranej kompetencji. W trakcie spotkań zespołowych uczniowie będą korzystali z zestawów sprzętowych dostarczonych do szkoły: tablicy interaktywnej, rzutnika, notebooka, aparatu cyfrowego i drukarki, mając zestaw do dyspozycji wspólnie z drugim zespołem powołanym szkole.

Opiekunami zespołów kompetencyjnych są: pani Agnieszka Kowalczyk i pani Agnieszka Maciejewska.

 

DZIEŃ TALENTÓW I NIE TYLKO ...

         22 czerwca 2010 roku ( wtorek ) był w Gimnazjum Gminnym dniem wolnym od lekcji. Z tej okazji SU przygotował dla uczniów kilka konkursów, w których mogli wziąć udział wszyscy chętni.

Test wiedzy o serialach.

         Pierwszym z teleturniejów był test wiedzy o serialach. Pojawiły się pytania dotyczące takich telenoweli jak szlagierowa ,, Moda na sukces", ,, Klan", ,, Plebania", ,, M jak miłość", ,, Na dobre i na złe", czy też ,, Pierwsza miłość". Trudnym pytaniem dla dla jednego z wychowanków naszej szkoły okazało się następujące: ,, Kto gra rolę Tracza w Plebanii"? Odpowiedział na nie dość błyskotliwie: ,, Ten Pan, który u nas był"  

Jaka to melodia?

         Kolejnym z konkursów była konkurencja inspirowana programem ,, Jaka to melodia"? Trzech chętnych uczniów na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy, musiało odgadnąć tytuły kilkunastu utworów po usłyszeniu ich początkowych fragmentów. Ich muzyczna wiedza okazywała się czasem zadziwiająca. Głównym laurem w ów teleturnieju było opakowanie papieru toaletowego MELODIA

Mam talent !

         Końcową partią rozgrywek przygotowanych przez Samorząd Szkolny miał być konkurs talentów. Zgłosiło sie do niego 7 reprezentacji z danych klas. Uczniowie reprezentowali głównie swoje talenty wokalne. JURY w składzie: p. M. Oledzka, p. K. Sadowska i p. T. Stępkowski, zdecydowała o trzech głównych miejscach:

 

I miejsce: ,, Trio z III c" w składzie: Weronika Gierc,

Renata Sidun oraz Katarzyna Abramczuk

 

III miejsce: Michalina Boguszewska ( II a)

 

 

 

 

II miejsce: Magda Stankowiak ( III b)

 

Gabrysia Puchalska - kl. IIb

 

 Bogusia Szewczak - kl.IIc

 

Wakacje, znów będą wakacje…

 

      25 czerwiec to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie i nauczyciele. W naszej szkole uroczyste zakończenie rozpoczęło się o godzinie 8.15. Po przemówieniu Dyrektora miało miejsce ślubowanie klas III. Szóstka uczniów naszego gimnazjum wystąpiła, aby złożyć uroczyste ślubowanie.

... było szacowne Grono Pedagogiczne

... pożegnanie przez Dyrektora Gimnazjum

... Przewodniczący Rady Rodziców p. Jarosław Pura

 

 

W klasie III A świadectwa z wyróżnieniem otrzymały: Katarzyna Worobiej, Ewa Łopaciuk i Sylwia Kunicka.

W klasie III B świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Magda Stankowiak, Michał Siduniak, Patrycja Czarkowska, Dorota Homanowska, Marzena Iwaniuk i Elwira Kalinowska.

W klasie III C świadectwa z wyróżnieniem otrzymały: Katarzyna Abramczuk, Ewelina Laszkiewicz i Angelika Panasiuk.

 

 Jak co roku również rozdano nagrody Samorządu Szkolnego „Zeuski 2010”

Otrzymali je: Kamil Kamieński - „Złote Trampki”

Marcin Kalinowski – „Gwiazda Kabaretu”

Katarzyna Abramczuk – „Przodownik Pracy”

Katarzyna Worobiej – „Omnibus”

Patrycja Filipiuk – „Mistrz Savoir – Vivre”

Patrycja Czarkowska – „Mól Książkowy”

Emilia Lubowicka, Magda Marcinkiewicz, Ilona Łopaciuk i

Edyta Iwaniuk – „Szkoła Mój Dom”

 

Samorząd przyznał również nagrody „Absolwenta 2010 Roku”

 

  Do „Złotej Księgi” wpisało się pięcioro gimnazjalistów: Michał Siduniak, Angelika Panasiuk, Katarzyna Abramczuk, Katarzyna Worobiej i Dorota Homanowska.

 

... tak, to są kwiaty dla wychowawczyni klasy III c p. Agnieszki Kowalczyk

 

... dla mnie ???

 

  Jak co roku już po raz kolejny żegnaliśmy klasy III. Były kwiaty, podziękowania i łzy wzruszenia…

  Klasy II przygotowały krótką cześć artystyczną na pożegnanie swoich starszych koleżanek i kolegów.

Po części artystycznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród za wybitne wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, jak również za osiągnięcia w dziedzinie sportu i aktywności społecznej.

 Pozostały wspomnienia i kolejny rocznik opuścił mury naszej szkoły….

 

 

WESOŁYCH WAKACJI!!!

 

 

 

x       

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
    Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
    ul. Kościuszki 88
    17-300 Siemiatycze
  • 85 - 656 15 52 Sekretariat


Galeria zdjęć