Strona główna

Rok szkolny 1999 - 2000 Rok szkolny 2000 - 2001 Rok szkolny 2001 - 2002 Rok szkolny 2002 - 2003 Rok szkolny 2003 - 2004 Rok szkolny 2004 - 2005 Lata szkolne 2005 - 2006 Rok szkolny 2006 - 2007 Lata szkolne 2007 - 2008 Rok szkolny 2008 - 2009 Rok szkolny 2009 - 2010 Rok szkolny 2010 - 2011 Rok szkolny 2011 - 2012 Rok szkolny 2012 - 2013 Rok szkolny 2013 - 2014 Rok szkolny 2014 - 2015 Rok szkolny 2015 - 2016 Rok szkolny 2016-2017 Rok szkolny 2017-2018

Kronika szkolna

Rok szkolny 2015 - 2016

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

        Tegoroczna inauguracja roku szkolnego odbyła się we wtorek 1 września. Uroczysty apel rozpoczął się od powitania nowego dyrektora gimnazjum pana mgr Dariusza Dziedzi. Przedstawiciel organu prowadzącego pani Teresa Karolczuk przedstawiła dotychczasową karierę zawodową nowego dyrektora  oraz życzyła wielu sukcesów na nowym stanowisku . Do życzeń dołączyła się również Rada Rodziców. Pan dyrektor bardzo ciepło i serdecznie przywitał całą społeczność szkolną, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych, dla których ten dzień był szczególnie wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy wystąpili oni w roli gimnazjalistów. W swoim wystąpieniu pan dyrektor przypomniał o zasadach bezpieczeństwa oraz podstawowych obowiązkach ucznia tutejszego gimnazjum, a także życzył wszystkim zdrowia, zapału oraz sił i motywacji do zdobywania wiedzy oraz nowych umiejętności.  Dyrektor  przedstawił także wychowawców klas oraz nowych nauczycieli. W bieżącym roku szkolnym naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 50 uczniów, a funkcję wychowawców będą pełnić p. Agnieszka Maciejewska (kl. IA) oraz p. Katarzyna Terebun (kl. IB)

         Wszystkim gimnazjalistom życzymy, aby zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą i ciągłym odkrywaniem kolejnych tajemnic Wszechświata; panu dyrektorowi oraz wszystkim  pedagogom zdrowia i energii do pełnienia roli przewodników po różnych dziedzinach wiedzy.

     

 

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

      Nasze gimnazjum już od wielu lat aktywnie włącza się w obchody Europejskiego Dnia Języków propagując w ten sposób wagę umiejętności komunikowania się w różnych językach. W bieżącym roku szkolnym gimnazjaliści na 22 września przygotowali i zaprezentowali prezentacje multimedialne dotyczące krajów anglojęzycznych, Niemiec i Rosji. Następnie dwuosobowe drużyn , reprezentujące poszczególne klasy, stanęły do rywalizacji w konkursie wiedzy o języku i dorobku kulturowym prezentowanych krajów. Podczas podliczania wyników przez „europejskie jury”, każda klasa zaprezentowała utwór muzyczny w wybranym języku obcym. Zmagania językowe wygrała klasa IIA, drugie miejsce zajęła klasa IIIB, a trzecia IA.

Dzień Języków przygotowały panie: Krystyna Janczuk , Urszula Jermakowicz, Maja Kożuchowska. 

 

 

INTEGRCYJNY WYJAZD KLAS PIERWSZYCH - WÓLKA NADBUŻNA

         Jak co roku, tak i również w obecnym, klasy pierwsze brały udział w wyjeździe integracyjnym. Tym razem nasi uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami byli w parku linowym w Wólce Nadbużnej. Wyjazdy, które odbyły się 21 (klasa IA) i 23 września (klasa IB), dostarczyły niesamowitych przeżyć związanych zarówno z pierwszą wycieczką w nowym gronie, jak i pokonywaniem różnego rodzaju przeszkód linowych umieszczonych na różnych wysokościach na drzewach. Po wysiłku związanym z pokonywaniem toru odbyły się ogniska integracyjne zorganizowane przez pracowników Urzędu Gminy Siemiatycze.

       Wyjazd dostarczył mnóstwa emocji i niesamowitych wrażeń, ale przede wszystkim pozwolił pierwszoklasistom i ich wychowawcom lepiej się poznać, i spędzić miło czas w innym otoczeniu niż mury szkolne.

                                           

 

 

 

PROGRAM WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ - FINAŁ W OKUNINCE

        W dniach 23-26 września 2015 roku nasi uczniowie wraz z opiekunem całego projektu uczestniczyli w finale kampanii edukacyjnej dla szkół z regionów przygranicznych Polski, Białorusi i Ukrainy.

       Jeszcze w kwietniu Natalia Karolina Bociuk, Magdalena Mickiewicz, Łukasz Maksymiuk i Paweł Michalak podjęli decyzję o realizacji zadań konkursowych. Cały zespół solidnie pracował nad wyborem rzeczy do kapsuły czasu, stworzeniem komiksu czy też zredagowaniem przesłania do młodych ludzi żyjących za 100 lat. Efekty tych działań zostały docenione przez organizatorów kampanii i zespół Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach uczestniczył w finale tego międzynarodowego projektu.

       W Okunince spotkali się przedstawiciele 24 szkół (po 8 z Polski, Białorusi i Ukrainy). Najpierw odbył się turniej transgraniczny, w ramach którego uczestnicy, połączeni w międzynarodowe zespoły, musieli wykazać się kreatywnością, szybkością, kondycją fizyczną oraz umiejętnością współpracy mimo różnic językowych i kulturowych. Drugim ważnym wydarzeniem było stworzenie i zdeponowanie kapsuły czasu. Oprócz tego uczestnicy mieli okazję zwiedzić Włodawę – miasto słynące ze swej wielokulturowości.

Udział w finale kampanii stał się nie tylko niesamowitym przeżyciem, ale też okazją do nawiązania nowych znajomości oraz wymiany doświadczeń i poglądów.

 

 

 

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

         Dnia 24 września 2015 w naszej szkole odbyły się  wybory do Rady Samorządu Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach.  Jak co roku, wybory poprzedzała kampania wyborcza ,w której prezentowały się kandydatki do SU (panów w tym roku zabrakło). Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

Przewodnicząca: Weronika Orzepowska

Zastępca: Aleksandra Telatycka

Zastępca: Natalia Szyszko

Opiekunem samorządu uczniowskiego została pani Agnieszka Kowalczyk.

 

 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

           W poniedziałek 12 pażdziernika na hali szkolnej odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Wylosowane osoby z poszczególnych klas, musiały zmagać się z różnego rodzaju konkurencjami sprawdzającymi siłę, zdolności artystyczne, wiedzę i spryt uczniów. Po zaciekłej i wyrównanej rywalizacji ostatecznie zmagania wygrała klasa IB, która w nagrodę otrzymała certyfikat zwlaniający uczniów tej klasy z obowiązku ustnych odpowiedzi, sprawdzianów i kartkówek w określonym dniu. Po otrzęsinach odbyła się pierwsza w tym roku szolnym dyskoteka. Wszyscy bawili się wyśmienicie i z niecierpliwością czekają na kolejną.

                                                       

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

         Dnia 13 października tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Nie mogliśmy się obejść bez podziękowania nauczycielom za ich trud oraz codzienną pracę dydaktyczną i wychowawczą.  Uczniowie klasy IIIB zaprezentowali specjalne wydanie WIADOMOŚCI, które zawierały rady, komunikaty i ostrzeżenia dla wszystkich nauczycieli a w szczególności dla tych, którzy pracują w naszej szkole. Samorządy klasowe umówiły się, że uhonorują swoich nauczycieli i wychowawców w tym dniu galowym strojem i podziękowaniami w  formie laurki. Tak więc jak co roku było dużo kwiatów, słów wdzięczności i obustronnych uśmiechów. Swoje święto mieli też pierwszoklasiści , którzy w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie.

 

 

MŁODZI GŁOSUJĄ

       W czwartek 19 października 2015 roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim programie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej  "Młodzi głosują – wybory parlamentarne 2015".

Komisja wyborcza w składzie: Paweł Michalak, Mateusz Nowak, Magdalena Mickiewicz, Jakub Boguszewski nadzorowała przebieg wyborów oraz sporządziła protokół w myśl którego frekwencja wyniosła 79%, a wybory wygrał Komitet Wyborczy Kukiz 15. Udział uczniów i uczennic w młodzieżowych wyborach to  szansa zdobycia praktycznej wiedzy na temat procedur wyborczych oraz wypowiedzenia swojego zdania w ważnych dla kraju sprawach. 

Komisja wyborcza

 

 

PAT i ZEBRA

         W dniu 28 października  2015r. po raz kolejny odbył się marsz PaTiZebra. Młodzież z kolorowymi transparentami przeszła ulicami: 11 Listopada, Grodzieńską, Świętojańską. Naszą szkołę reprezentowała klasa IIIA i IIIB.

        PaT czyli „Profilaktyka a Ty” to ogólnopolski program wpisany  do Banku Dobrych Praktyk rządowego projektu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań pt. „Razem bezpieczniej”.  Główne cele programu – tworzenie społeczności aktywnej, przeciwdziałanie patologii, wyzwalanie kreatywnych postaw wśród młodzieży.

 

 

SPRZĄTANIE CMENTARZY

          W związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świetych uczniowie naszej szkoły ponownie pomogli trochę uprzątnąć cmentarze w naszej gminie. W piątek 30 października uczniowie klasy IIIA z p. E.Purą udali się do Siemiatycz Stacji, a klasy IIIB z p. M.Stypułkowskim na Świętą Górę Grabarkę. Po otrzymaniu odpowiednich narzędzi wszyscy zabrali się do pracy. Każdy uwijał się w pocie czoła by jak najwięcej zrobić. Miłym zaskoczeniem wieńczącym pracę były przygotowane przez księży i siostry zakonne słodkie bułeczki, napoje i cukierki. W następnym roku również postaramy się kontynuować taką formę pomocy.

 

 

KONKURS HALLOWEEN

           W piątek 30 października Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najstraszniejsze, najbardziej przerażające przebranie Halloween. Konkurs wygrała Natalia Olszewska z IA, zaś drugie miejsce zajęła Oliwia Niewiarowska z IIIA. Wszystim startującym bardzo serdecznie gratulujemy. Szkoła tego dnia wyglądało bardzo mrocznie...pajęczyny, nietoperze, czarne kolory i świecące dynie były przerażające.

 

 

AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

         Jak co roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. W dniu 12 listopada wszyscy uczniowie, ubrani w strój galowy, zebrali sie na hali sportowej gdzie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy IIIA oraz panią E.Purę i J.Czaję. Przebieg akademii uświetnił udział szkolnego chóru, którego członkowie zaprezentowali wzruszający repertuar pieśni patriotycznych. Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliło wspólne odśpiewanie hymnu i „Roty”.

opr. N. Bociuk

                                 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

            25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. My również świętowaliśmy ten dzień. Tego dnia szkoła zapełniła się różnymi pluszakami, mniejszymi i większymi. Każda osoba która miała ze sobą jakąś przytulankę nie była na lekcjach odpytywana.

 

 

VIII TURNIEJ "TRZYMAJ FORMĘ"
 

     28 listopada 2015r. w Gimnazjum Gminnym w Siemiatyczach odbył się już VIII Turniej "Trzymaj Formę". Miał on charakter rekreacyjno-sportowy i był skierowany do uczniów, absolwentów, rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły. Głównym celem turnieju była promocja zdrowego trybu życia, zapobieganie uzależnieniom alkoholem, narkotykami i środkami odurzającymi oraz integracja wszystkich uczestników. W trakcie spotkania była okazja, aby powspominać minione lata oraz poznać losy absolwentów naszej szkoły.

W ramach rywalizacji przeprowadzone zostały rozgrywki futsalu w kategorii dziewcząt i chłopców. W turnieju w kategorii dziewcząt brały udział drużyny: Lejdis i Biedronki, a w kategorii chłopców: FC Sępy, Vapros, Nunchako, Real Magnum, FC Okoń, Absolwenci, Drużyna Mistrzów, Terminator, Blok Ekipa. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna Lejdis, drugie miejsce Biedronki. W kategorii chłopców najlepsza okazała się Drużyna Mistrzów. Drugie miejsce przypadło Absolwentom, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Terminatora. 

     Za miejsca I-III zespoły zostały nagrodzone medalami, a na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Nagrody rzeczowe, medale, słodycze i napoje zostały zakupione ze środków przyznanych przez Wójta Gminy Siemiatycze pana Edwarda Krasowskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali pani Agnieszka Maciejewska, pani Katarzyna Terebun oraz pan Marcin Stypułkowski.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznym turnieju i zapraszamy za rok.

opr. A. Olszewska, J. Kłopotowska

 

 

III MIKOŁAJKOWY MARATON MATEMATYCZNY

       7 grudnia w Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie odbył się III Mikołajkowy Maraton Matematyczny. W maratonowe szranki stanęło 10 trzyosobowych zespołów z podlaskich i mazowieckich szkół: z Siemiatycz, Milejczyc, Platerowa, Ciechanowca i Glinnika. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali: Agata Lenkiewicz (IIIA), Magdalena Mickiewicz (IIIB) i Łukasz Maksymiuk (IIIB). Uczniowie, by udowodnić, że matematyka nie jest taka straszna jak się wszystkim wydaje, mieli do rozwiązania 42 zadania. Po przebrnięciu przez wszystkie mniej lub bardziej złożone matematyczne problemy okazało się, że nasi uczniowie zajęli II miejsce, a w nagrodę otrzymali zestaw głośników. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

       W poniedziałek 21 grudnia cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami spotkali się na korytarzu szkolnym by obejrzeć Jasełka Bożonarodzeniowe. Były one przygotowane przez przedstawicieli wszystkich klas pod kierownictwem ks. Sylwestra Falkowskiego. Podczas spotkania można było już poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na które wszyscy bardzo czekali.  

                 
                             

 

         Po jasełkach odbył się klasowy przegląd wylosowanych wcześniej kolęd. W wykonaniu poszczególnych klas można było usłyszeć m.in. Wśród nocnej cichy, Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki i inne. Również nauczyciele i obsługa szkoły wraz z panem Dyrektorem zaśpiewała wspólnie kolędę. Wykonanie zostało pozytywnie przyjęte przez społeczność uczniowską. Na koniec spotkania pan dyrektor życzył wszystkim wesołych, pogodnych świąt oraz samych pozytywnych chwil na świąteczne dni i cały nowy rok.

             Gdy gwar na korytarzach ucichł pan Dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców zebrali się na stołówce szkolnej na spotkaniu opłatkowym.

       Tradycyjnym opłatkiem i prosforą, każda klasa mogła podzielić się podczas zorganizowanych przez siebie wigiliach klasowych, które odbywały się we wtorek 22 grudnia. 

 

 

 

"LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA" - spektakl

      Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca "Mazowiacy" prowadzony przez Fundację Krzewienia Kultury Osób Niepełnosprawnych 11 stycznia 2016 roku zawitał w murach naszej szkoły. Zespół przyjechał na zaproszenie Gminy Siemiatycze. Członkowie zespołu na hali sportowej naszego gimnazjum przedstawili bajkę pod tytułem "List do Świętego Mikołaja". Uczestnikami spektaklu byli uczniowie wszystkich szkół gminnych, Zespołu Szkół Specjalnych z Siemiatycz, Pan Wójt Edward Krasowski, Radni Gminy, księża obydwu wyznań oraz nauczyciele i opiekunowie. Był to niecodzienny, świąteczny spektakl edukacyjny zadedykowany wszystkim widzom tym najmłodszym i tym trochę starszym. Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu jest prof. Leszek Ploch – twórca i prowadzący Zespół „Mazowiacy”. Bajka świąteczna poprowadziła wszystkich widzów przez tradycje i obyczaje świąteczne przy melodii 12 najpopularniejszych kolęd, które śpiewała również widownia. Na scenie pojawił się nie tylko św. Mikołaj, ale także młodzież w przepięknych ludowych strojach z regionów całej Polski. Był to spektakl, który niósł przesłanie nadziei, szczęścia i bliskości z drugim człowiekiem. Na zakończenie Pan Wójt podziękował artystom w  imieniu wszystkich obecnych i zachęcił do ponownego odwiedzenia naszych terenów. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mogli uczestniczyć w podobnych spektaklach.

 

 

CHOINKA NOWOROCZNA

      W czwartek 21 stycznia w naszym gimnazjum odbyłą się tradycyjna choinka noworoczna. Na początku odbyły się wybory Króla i Królowej Szkoły. Każda klasa wytypowała swoich przedstawicieli (chłopak i dziewczyna), którzy musieli ze sobą rywalizować w róznych konkurencjach. Sprawdzano ich pomysłowość, sprawność fizyczną, wiedzę ogólną oraz autoprezentację. Królem i Królową Szkoły zostali przedstawiciele klasy IIIB czyli Patrycja Nogieć oraz Mateusz Nowak. Po ukoronowaniu zwycięzców odbyła się dyskoteka. Dodatkową atrakcją choinki była kawiarenka w której można było zakupić napoje i ciasto. Poza tym każdy mógł skosztować wyśmienitej pizzy. Ciasto i pizza były wykonane przez panie z kuchni, którym serdecznie dziękujemy. Każdy bawił się koncertowo i w pozytywnych nastrojach wrócił do domu.  

 

 

 

FERIE W SZKOLE

       W końcu nadszedł długo oczekiwany przez uczniów czas - ferie zimowe. Dla tych osób, które nigdzie nie wyjechały, szkoła zaplanowała kilka atrakcji. Uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Siedlec, podczas której mogli szkolić swoje umiejętności łyżwiarskie oraz obejrzeć seans kinowy. Inni z p. K. Sadowską i A. Malinowską brali udział w nocnym maratonie filmowym, który poprzedzony był zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi dopalaczy. Gimnazjaliści rozwijali również swoje umiejętności kulinarne podzas pieczenia i zdobienia tortów z p. J. Czają oraz pieczenia rosyjskich blinów z p. K. Janczuk. W szkole odbywały się również różne zajęcia sportowe. Mamy nadzieję, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i  wszyscy spędzili mile czas.

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - spotkanie z policjantem

        W czwartek 18.02.2016r. odbyło się spotkanie gimnazjalistów z asp. A. Wojtkowskim - policjantem zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Powodem tego spotkania były obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie". Celem "pogadanki profilaktycznej" było zwrócenie uwagi, na to że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Omówione zostały zagadnienia związane z przestępczością w Internecie, szczególnie zwrócono uwagę na cyberprzemoc rówieśniczą. Uczniowie dowiedzieli się jak sobie z nią radzić, jak zabezpieczyć dowody i jak pomóc osobie która stała się ofiarą przemocy.

 

 

 

 

DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ MĘŻCZYZN

 

      8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Spora część dziewczyn uczciła ten dzień przychodząc do szkoły w spódnicy, a chłopcy spisali się wyśmienicie, wręczając każdej uczennicy w szkole symbolicznego kwiatka lub coś słodkiego. Dziewczyny 10 marca odwdzięczyły się oczywiście swoim kolegom, którzy tego dnia byli bardzo eleganccy. Szkoda że w roku szkolnym nie ma więcej takich dni. Dziewczynom i chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego.

 

 

 

SZKOLNY TURNIEJ FIFA 

      W  marcu uczniowie z klasy IIb pod opieką Pani Agnieszki Malinowskiej pełnili funkcję – gospodarza szkoły. Chłopcy zorganizowali turniej sportowych gier komputerowych: ,,FIFA – 16’’, który odbywał się w sali 107 pod przewodnictwem Jakuba Żabiuka. Uczestnikami byli chętni uczniowie z klas: I – III.

Chłopcy rozgrywali 8 minutowe mecze na przerwach śródlekcyjnych i w ramach tzw. godzin - ,,KN’’. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt.

Turniej został zakończony wręczeniem medali  i dyplomów dla sześciu najlepszych uczestników. Pierwsze miejsce zajął Kamil Nowak z IA, drugie Jakub Żabiuk z IIB, a trzecie Grzegorz Leoniuk z IIIA. Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy.

opr. A. Malinowska

 

 

 

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

       W dniu 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole: Dzień Św. Patryka. Przede wszystkim jest to narodowe święto Irlandii. Jednak tradycja i sposób jego obchodzenia przeniosła się również na cały świat. Dzień ten jest wolny od pracy w Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Funlandii i Labradorze. Tego dnia mieszkańcy wielu miast ubierają się na zielono, tańczą do irlandzkiej muzyki i piją tradycyjne trunki.

Święty Patryk nie pochodził z Irlandii, należy jednak do najwybitniejszych jej przedstawicieli; wyspa zawdzięcza mu chrześcijaństwo i nową kulturę a także swój symbol: koniczynę. Według ludowej legendy Św. Patryk użył tej rośliny do zobrazowania Trójcy Świętej. Znalezienie w tym dniu czterolistnej koniczyny - podwaja "szczęście".

       Tego dnia, podczas przerw sprzedawane były ,,irlandzkie ciasteczka’’ – wykonane w szkole przez uczniów, według oryginalnych irlandzkich przepisów. Pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane na zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych i nagród dla uczniów. Po zajęciach lekcyjnych uczniowie z klasy IIb pod opieką wychowawcy: pani Agnieszki Malinowskiej – przedstawili kolegom i koleżankom prezentację multimedialną nt: Irlandii, po której odbył się quiz wiedzy dotyczący tego ciekawego kraju. Quiz wygrała klasa IIA, drugie miejsce zajęła IA, a trzecie wszystkie pozostałe klasy.

Miłym akcentem więczącym dzień było wręczenie osobom o imieniu: Patryk i Patrycja – drobnych prezentów.

opr. A. Malinowska

      
     
         

 

 

 

WIZYTA GOŚCI

         Dnia 25 lutego 2016 roku w naszej szkole gościliśmy dwie ciekawe osoby z Bangladeszu i Brazylii. W rmach projektu Peace Cross - Cultural Understanding przez tydzień byli oni gośćmi LO w Siemiatyczach i odwiedzili również nasze gimnazjum. Klasy trzecie miały okazję obejrzeć i wysłuchać przygotowane prezentacje oraz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, gdyż tylko w tym języku wypowiadali się goście. Była to bardzo interesująca lekcja o kulturze, tolerancji oraz spotkanie z egzotyką na żywo.

 

 

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

            Dzień wagarowicza w naszej szkole obfitował w wiele różnych atrakcji. Na początku dnia odwiedzili nas pracownicy Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KPP w Siemiatyczach wraz z ratownikiem medycznym siemiatyckiego pogotowia Marcinem Usakiewiczem. Spotkanie prowadzone było pod nazwą „Młody kierowca – Bezpieczny Kierowca” oraz „Pierwsza pomoc ofiarom wypadków”. Policjanci wspólnie z ratownikiem medycznym zwrócili uwagę na bezpieczeństwo, kształtowanie pozytywnych postaw podczas różnego rodzaju zagrożeń. Uczniów uświadomiono, iż udzielanie pierwszej pomocy jest tak naprawdę obowiązkiem prawnym każdego obywatela. Każdy z obecnych mógł sprawdzić jak czuje się osoba będąca pod działaniem alkoholu lub innych środków odurzających poprzez założenie tzw. alko gogli. Młodzież pod okiem ratownika medycznego mogła podszkolić się w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, będącej połączeniem sztucznego oddychania i masażu serca. Umożliwiał to fantom treningowy na którym każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności ratownicze. Po tym edukacyjnym spotkaniu uczniowie klas trzecich udali się na Dni Otwarte do Zespołu Szkół w Siemiatyczach. Uczniowie klas pierwszych i drugich w tym czasie uczestniczyli w audycji muzycznej w Szkole Muzycznej w Siemiatyczach. Po powrocie klasa IIb przeprowadziła „wiosenne” konkurencje wśród uczniów klas pierwszych i drugich. Punktem kończącym „Dzień Wagarowicza” był mecz piłki siatkowej: nauczyciele – uczniowie. Mimo niepełnego składu mecz wygrali przedstawiciele pracowników szkoły. Wygranym serdecznie gratulujemy.

 

                                    

 

 

       

I SIEMIATYCKI BIEG PAMIĘCI O KATYNIU

        We wtorek, 12 kwietnia odbył się I Siemiatycki Bieg Pamięci o Katyniu, w którym uczniowie przebiegli trasę od Dębu Pamięci Kazimierza Niewiarowskiego do Dębu Pamięci Jana Płońskiego.

Inicjatorkami Biegu Pamięci o Katyniu były uczennice Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach. W uroczystościach wzięli udział między innymi: burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz, wójt gminy Siemiatycze Edward Krasowski, przedstawiciele Starostwa, Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, Prezes ZNP, dyrektorzy siemiatyckich szkół oraz młodzież.

Dąb Pamięci aspiranta policji Jana Płońskiego urodzonego 26 października 1878 r. mieszkańca Siemiatycz, zamordowanego przez żołnierzy NKWD w Twerze w 1940 r. -  znajduje się przy naszym gimnazjum. Został on posadzony w kwietniu 2010 w obecności prawnuczki aspiranta Płońskiego, nauczycielki gimnazjum p. Anny Moczulskiej. Dąb Pamięci – porucznika Kazimierza Niewiarowskiego urodzonego 03 listopada 1903 r. zamordowanego strzałem w tył głowy w 1940 r. w Katyniu – znajduje się przy Zespole Szkół z Oddziałami im. Jana Pawła II w Siemiatyczach. Zasadzono go w 2015 roku.

Uczestnicy wydarzenia zebrali się przy Dębie Pamięci posadzonym przy Zespole Szkół z Oddziałami im. Jana Pawła II w Siemiatyczach. Tam odbył się uroczysty apel poległych, a po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy goście honorowi dokonali uroczystego otwarcia biegu. Na linii startowej biegu stanęło 120 uczestników (również nasi uczniowie z p. M.Stypułkowskim) w różnym wieku ubranych w białe i czerwone koszulki. Na czele peletonu biegła uczennica z flagą Polski z napisem „KATYŃ PAMIĘTAMY”. Uczniowie przebiegli ulicami miasta do Gimnazjum Gminnego, gdzie  w obecności gości, uczniów i nauczycieli naszej szkoły minutą ciszy uczcili pamięć bohatera. Przy symbolicznym drzewie złożono kwiaty i zapalono znicze. Na koniec głos zabrał Wójt Gminy Siemiatycze p. Edward Krasowski. Podziękował organizatorom i uczestnikom biegu za wspaniałą lekcje historii i pamięć o Tych, którzy oddali swe życie za naszą wolność. Po zakończonym biegu wszyscy zawodnicy otrzymali pączki, wodę, upominki oraz ulotki z informacjami na temat Siemiatyckich Dębów Pamięci.

 

 

DZIEŃ CZEKOLADY

     We wtorek 12 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady. Czekolada jest niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również, mydło czy nawet masaż. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Czekolada spożywana w umiarkowanych ilościach może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju. My również obchodziliśmy ten słodki dzień. Uczniowie klasy IA zorganizowali kiermasz słodkości no i oczywiście gorącej czekolady. Smakołyki bardzo szybko zniknęły co znaczy że wszsytkim bardzo smakowało. 

 

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

       W dniach 18 - 20 kwietnia w całej olsce odbywały się egzaminy gimnazjalne. Egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego nowożytnego. Część humanistyczna składała się z zadań z zakresu języka polskiego oraz zadań z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Zadania z języka polskiego miały formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajdowała się dłuższa wypowiedź pisemna podczas której uczniowie mieli do schrakteryzowania bohatera walczącego o Polskę. Większość naszych uczniów z tematu była zadowolona. Część matematyczno-przyrodnicza składała się z zadań z zakresu matematyki (zadania zamknięte i otwarte) oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii (zadania zamknięte).  Ta ostatnia część okazała się dla uczniów najtrudniejsza. W części dotyczącej języka obcego nowożytnego nasi gimnazjaliści dokonali wyboru jednego z dwóch języków: angielskiego lub rosyjskiego. Egzamin  w tym roku pisało 34 uczniów. Na wyniki zmagań naszych gimnazjalistów będziemy czekać do 17 czerwca.

 

 

 

 

DZIEŃ ZIEMI

            Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej, wszyscy przedstawiciele Homo sapiens dzielą między siebie tę planetę, która jest naszym wspólnym dobrem. 

       Uczniowie naszej szkoły również uczcili ten dzień. Z tej okazji klasa I A przygotowała szereg konkurencji sprawdzających zarówno wiedze ekologiczną, jak i sprawność fizyczną. W turnieju wzięli udział uczniowie klas I I II. Mogli się oni wykazać talentem plastycznym w konkurencji na najlepszy rysunek na temat "Nasza Ziemia za 100 lat", popisać się swoją wiedzą w konkurencji wiedzy ekologicznej, ułożyć wiersz o Ziemi. Nie obyło się również bez konkurencji sportowych. Sprawdzano celność rzutów do kosza, umiejętność jak najdłuższego kręcenia hula hop oraz ilość podskoków na skakance. Jury po podliczeniu głosów ogłosiło werdykt: I miejsce zajęła klasa I a, II miejsce klasa II a i trzecie klasa I b. 

 

                                      
                                      

 

 

PIERWSZY SIEMIATYCKI MARSZ BIAŁO - CZERWONY

         W czwartek 28 kwietnia 2016 roku o godzinie 9.30 na ulicy Pałacowej w Siemiatyczach odbył się „Pierwszy Siemiatycki Marsz Biało-Czerwony”, zorganizowany przez Zespół Szkół w Siemiatyczach. W marszu tym wzięło udział ok. 250 uczestników ubranych biało – czerwono. Wszyscy nieśli ze sobą flagi i balony w kolorach narodowych dając wyraz przywiązania do barw i symboli narodowych. Oprócz uczniów dyrektora i nauczycieli naszej szkoły, w marszu wzięli udział również przedstawiciele innych siemiatyckich szkół: Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II, Gimnazjum Publicznego nr 1 oraz Zespołu Szkół w Siemiatyczach. Swoją obecnością marsz zaszczycili również: Pan Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Zastępca Burmistrza Henryk Czmut oraz Wójt Gminy Siemiatycze Edward Karsowski.

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

            Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest 29 kwietnia. Jest to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCODzień ten ustanowiono dla zwrócenia uwagi na uniwersalizm sztuki tańca i jej zdolności przekraczania politycznych, kulturowych i etnicznych barier oraz ze względu na to, że ludzie łączą się w pokoju i przyjaźni dzięki i poprzez taniec.  Tancerz baletowy Julio Bocca kiedyś powiedział: "Taniec to dyscyplina, praca, nauka, komunikacja. Dzięki niemu oszczędzamy na słowach, których być może inni i tak by nie zrozumieli; zamiast nich tworzymy uniwersalny język, znajomy dla wszystkich. Taniec daje nam przyjemność, sprawia, że czujemy się wolni, daje nam pocieszenie w smutku, jakim napawa nas świadomość, że my - ludzie - nie umiemy latać jak ptaki, zbliża nas do nieba, do świętości, do nieskończoności." 

              My również uczciliśmy ten dzień. Na nasze zaproszenie przyjechali przedstawiciele zespołu Pieśni i Tańca MałePodlasie. Podlasiacy pokazali jak wygląda rozgrzewka przed każdą próbą oraz zaprezentowali kilka naszych polskich tańców (m.in. krakowiak, mazur, poklonez). Mogliśmy również obejrzeć polkę w wykonaniu bardzo młodych tancerzy oraz taniec współczesny. Liczymy na więcej takich wizyt. 

 

 

 

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

             Na początku maja, jak co roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia „Konstytucji 3 maja”. Tym razem za jej organizację odpowiadała IB wraz z wychowawcą, gdyż to właśnie tej klasie przypadł w udziale dyżur w maju.

Uczniowie przygotowali piękną recytację wierszy związanych z tym świętem. Chór pod kierunkiem pana Lechosława Ryszczuka wykonał kilka pieśni, zaś dekoracje zaprojektowała, i przygotowała wraz z grupą gimnazjalistów, pani Janina Czaja. Społeczność szkolna w skupieniu wysłuchała montażu słowno-muzycznego, dzięki któremu przybliżone zostały okoliczności uchwalenia ustawy zasadniczej i jej główne założenia.

                                       

 

 

 

WYJAZD DO PARKU LINOWEGO - WÓLKA NADBUŻNA

           We wrześniu 2015 roku klasy pierwsze były w parku linowym w Wólce Nadbużnej. Tym razem przyszła kolej na klasy trzecie. We wtorek 17 maja uczniowie wraz z wychowawcami udali się do parku. Wyjazd dostarczył wiele niesamowitych przeżyć w związku z pokonywaniem różnego rodzaju przeszkód linowych. Uczniom towarzyszył strach ale i radość z pokonania własnych obaw. Po dużym wysiłku wszyscy mogli się posilić upieczoną własnoręcznie na ognisku kiełbaską. 

         Wyjazd wszystkim na pewno długo zapadnie w pamięć szczególnie, że to pradopodobnie ostatnie takie wspólne spotkanie. 

                  

      

 

DNI OTWARTE ZESPOŁU SZKÓŁ IM. ADAMA NARUSZEWICZA W JANOWIE PODLASKIM

         We wtorek 24 maja uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim. Spotkanie odbyło się na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Uczniowie z klas mundurowych oraz młodzież z klas Technikum kształcącego w w zawodzie technik hodowca koni zaprezentowali swoje umiejętności. Można było obejrzeć widowiskowy pokaz  samoobrony oraz koreańskiej sztuki walki taekwon - do.  Występ został podzielony na dwie części. W pierwszej części adepci taekwon-do wystąpili w mundurach straży granicznej i policji, w drugiej - w tradycyjnych strojach taekwon-do - dobokach. Obejrzeć można było również pokaz sportowych piramid, przygotowany przez uczniów klas mundurowych. Uczniowie klas z dodatkowymi zajęciami straży granicznej i policji przed budynkiem ujeżdżalni zaprezentowali także gościom pokazy musztry regulaminowej i paradnej.  Przed budynkiem można było również objerzeć sprzęt funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji oraz porozmawiać z obecnymi funkcjonariuszami tych służb mundurowych. W kolejnej części pokazów w budynku ujeżdżalni zaprezentowali się uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik hodowca koni. Pary jeździeckie w strojach historycznych oraz klasycznych strojach jeździeckich zaprezentowały swoje umiejętności w kadrylu do muzyki. Młodzież dosiadała napiękniejszych koni czystej krwi arabskiej. Można było rónież obejrzeć skoki przez przeszkody oraz prezentację koni arabskich w ręku -  prawidłowe ustawienie konia, prezentowanie łabędziej szyi i pięknego profilu głowy konia. Pokazy umiejętności uczniów technikum kształcącym w zawodzie technik hodowca koni uatrakcyjniły występy absolwenta janowskiego Zespołu Szkół – Artura Brzozowskiego, który rozwija swoje pasje w pułku kawaleryjskim. Artur Brzozowski podczas pokazu przedstawił dżygitówkę - kawaleryjską sztukę władania szablą i lancą. Dla gości przygotowany był drobny poczęstunek - bigos, pierogi, zimne i ciepłe napoje.

 

 

             

 ODESZŁA NASZA KOLEŻANKA

         We wtorek, 24 maja, dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszej koleżanki, Ani Klepackiej, która odeszła od nas, po ciężkiej chorobie, mając zaledwie 68 lat.

Ania była nauczycielem z powołania. Wychowała setki młodych ludzi, którzy dzięki niej zgłębili nie tylko tajniki matematyki, ale też życia.

Ania Klepacka swoją karierę zawodową rozpoczęła 16 sierpnia 1966 roku w Szkole Podstawowej w Putkowicach, gdzie pracowała przez 5 lat. Potem była Szkoła Podstawowa w Turnie Dużej, następnie SP w Drohiczynie. W latach 1981-1985 Ania nauczała w Szkole Podstawowej w Białowieży, gdzie też przez pewien czas pracowała na stanowisku inspektora oświaty i wychowania. Wielu z nas poznało Anię, gdy rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej w Czartajewie, z którą była związana w latach 1985-1999. Ostatnią placówką, w której pracowała w latach 1999-2005, a potem jeszcze przez rok jako już emerytka, było Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach.

Jak ją zapamiętamy? Jako osobę energiczną, pełną życia. Taką, które doskonale radziła sobie w każdej sytuacji. Gdy o niej myślimy, wspominamy nieodłączną kosmetyczkę w kwiatki i dwie pary okularów: jedne na nosie, drugie na łańcuszku na szyi. Do dziś mamy w szufladach jej przepisy na ciasta, które zawsze się udają.

Ania była wspaniałym człowiekiem, wymagającym nauczycielem i wrażliwym wychowawcą. Otwarta wobec ludzi i ich problemów, serdeczna i wyrozumiała, ale kiedy zachodziła taka potrzeba – potrafiła też być bardzo zasadnicza i konsekwentna w swych działaniach. Jako koledzy i koleżanki zawsze mogliśmy liczyć na jej pomoc i wsparcie. Chętnie dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale też prywatnej. Śmiała się i płakała razem z nami. Doceniali to też jej uczniowie, którzy niejednokrotnie zwracali się do niej z prośbą o radę, a ona nigdy jej nikomu nie odmówiła. Na pewno też niejeden z nich przyzna: „To Klepacka nauczyła mnie matematyki”.

Aniu, pozostaniesz w naszych wspomnieniach i pamięci.

 

Koleżanki i koledzy

z Gimnazjum Gminnego

w Siemiatyczach

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE I NADBUŻAŃSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

            W poniedziałek 30 maja podczas Sesji Rady Gminy Siemiatycze zostały wręczone Nagrody uczestnikom I Nadbużańskiego Konkursu Fotograficznego "Moja Ojczyzna". W Konkursie uczestniczyło 36 osób - jury oceniło 75 zgłoszonych zdjęć. Celem konkursu było: zaprezentowanie swojego miejsca zamieszkania i najbliższej okolicy, ocalenie od zapomnienia miejsc i scen rodzajowych charakterystycznych dla regionu, ukazanie wartości tkwiących w najbliższym otoczeniu, popularyzacja uczniowskiej twórczości fotograficznej. Nasi uczniowie również wzięłi udział w tym konkursie i uplasowali się bardzo wysoko. Aleksandra Olszewska z IIA zdobyła II miejsce, Agata Lenkiewicz z IIIA – III miejsce.  Patrycja Nogieć (IIIB), Katarzyna Kowalczuk (IIIA), Weronika Tryniszewska (IIB), Patryk Turbaczewski (IIB), Łukasz Żebrowski (IIB), Karlina Kowalczuk (IIA)  otrzymali wyróżnienia. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

         Pierwszego czerwca w naszej szkole obchodzony był Dzień Dziecka. Już od rana zaplanowano mnóstwo atrakcji. Najpierw klasa IB przeprowadziła turniej „Damy kontra rycerze”. Pierwszoklasiści przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek mnóstwo konkurencji, w ramach których trzeba było wykazać się zręcznością, szybkością i pomysłowością. Chłopcy i dziewczęta strzelali z łuku do celu, rozwiązywali test dotyczący savoir-vivre’u, rozpoznawali, do czego służą poszczególne narzędzia wykorzystywane przez szkolnego konserwatora, projektowali z kartek papieru jak najwyższą budowlę czy też pokonywali tor przeszkód z książką na głowie. Chociaż wszyscy starali się, jak mogli, w zmaganiach lepsi okazali się rycerze.

Następnie podsumowano majowy dyżur klasy IB i wręczono nagrody drużynom, które brały udział w turnieju piłki ręcznej oraz wykazały się największą kreatywnością, projektując plakat i układając wierszyk w związku z obchodami „Dnia bez śmiecenia”. Po tych zmaganiach odbył się turniej piłki nożnej. Dzień dostarczył wielu atrakcji, a uczniowie już mają pomysły na organizację przyszłorocznych obchodów Dnia Dziecka.

                                          

 

 

 

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA

            W dniach 12 – 18 czerwca 2016 roku uczniowie klas pierwszych Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach przebywali w Niemczech. Spotkanie odbywało się w ramach wymiany polsko – niemieckiej między szkołami: niemiecką  Fontane – Schule z Menz i polską - Gimnazjum Gminnym w Siemiatyczach. Opiekunem wycieczki była Pani Agnieszka Malinowska, a tłumaczem Pani Krystyna Janczuk. Wymiana miała na celu zintegrowanie oraz poszerzenie znajomości języka niemieckiego, angielskiego jak również poznanie kultury i zwyczajów niemieckich sąsiadów. Wspólne wyjazdy oraz uczestnictwo w różnych imprezach pozwoliło na bliższe zapoznanie się. Na początku uczniowie zostali powitani przez Wójta Gminy w Gransee Pana Franka Stege, Burmistrza Pana Ingo Utesch oraz Panią Zehmke do spraw oświaty.

Uczniowie poznali uroki miasta Gransee podczas pieszej wycieczki. Następnie wzięli udział w zajęciach lekcyjnych w szkole, a także uczestniczyli aktywnie w zawodach podczas  Dnia Sportu przygotowanym przez uczniów z liceum sportowego. Inne atrakcje stanowiły: gra w kręgle, kąpiel w Jeziorze Stechlinskim, zwiedzanie Parku Przyrody w Stechlinie. Obie grupy bardzo chętnie spędzały wspólnie czas. Jednak najbardziej podobały się dziewczętom i chłopcom: wyjazd do Rostocku, rejs statkiem po porcie Alten Strom w miejscowości Warnemünde. Podczas pożegnalnego spotkania młodzież wymieniła się prezentami i emailami. Czekamy w roku następnym na odwiedziny naszych kolegów z Niemiec!

opr. A. Malinowska i K. Janczuk

 

 

DZIEŃ OTWARTY - PIKNIK 

          W środę, 15 czerwca 2016 roku, w naszej szkole zorganizowany został tzw. dzień otwarty. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Siemiatycze, przedstawiciele organu prowadzącego, rodzice oraz przyjaciele naszej placówki. Imprezę rozpoczął dyrektor, pan Dariusz Dziedzia, który serdecznie przywitał gości i życzył dobrej zabawy. Następnie gimnazjaliści zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pt. „Trzy razy NIE” oraz rapsodię muzyczną w zabawny sposób przedstawiającą życie szkoły. Potem pan Krzysztof Szyszko oraz przedstawiciele „Małego Podlasia” zaprosili wszystkich na krótki pokaz oraz lekcję tańca. Po tych zmaganiach gimnazjaliści zachęcili gości do zwiedzenia budynku gimnazjum, co było okazją nie tylko do zaprezentowania wyposażenia sal, ale też dokonań uczniów naszej szkoły: prac plastycznych, prezentacji multimedialnych czy różnych projektów. W tym dniu boisko szkolne zostało przekształcone w plac pełen atrakcji. Uczniowie oraz przybyli goście mogli obejrzeć samochód strażacki i jego wyposażenie, porozmawiać z przedstawicielem policji czy też poznać sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy przez straż graniczną. Gimnazjaliści przygotowali dla młodszych kolegów szereg niespodzianek: loterię fantową, liczne konkursy i zabawy. Wśród atrakcji było studio makijażu, quiz profilaktyczny, konkurencje sportowe czy szkoła tańca. Nie zapomniano też o pokarmie dla ciała: oferowano kiełbaski z grilla, ciasto, lody oraz zimne napoje. Uczestnicy świetnie się bawili i chętnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach. Goście opuszczali naszą szkołę z uśmiechem na twarzy. Przygotowanie tej uroczystości nie byłoby możliwe bez pomocy rodziców, organu prowadzącego, sponsorów oraz życzliwości Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, Placówki Straży Granicznej w Mielniku oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie.

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

        Wszyscy długo czekali kiedy nadejdzie ten dzień, czyli zakończenie roku szkolnego. Poranek przywitał nas słoneczną i ciepłą pogodą, dlatego każdy w dobrym nastroju przyszedł do szkoły. Na samym początku uroczystości pan dyrektor krótko podsumował pracę, wydarzenia oraz wszystkie sukcesy uczniów w mijającym roku. Po krótkim przemówieniu pana dyrektora trzecioklasiści złożyli ślubowanie absolwenta oraz pożegnali się ze szkołą, nauczycielami i kolegami pozostającymi w szkole. Następnie przedstawiciele klas młodzszych pożegnali odchodzących kolegów kierując do nich słowa wdzięczności i pamięci. Wręczyli również absolwentom ordery m.in. dla najładniejszej dziewczyny, najprzystojniejszego chłopaka, najładniejszy uśmiech, "przypał" roku, stylówa i inne. Po pożegnaniach nadszedł czas na wręczenie świadectw z wyróżnieniem wraz z nagrodą książkową - dwie osoby z klasy pierwszej, pięć z drugiej i sześć z trzeciej. Trzecioklaściści, którzy otrzymali średnią minium 5,0 wpisali się do "Złotej Księgi". Wśród tych osób byli: Łukasz Maksymiuk z IIIB - 5,47, Katarzyna Kowalczuk z IIIA - 5,3 i Izabela Wardecka z IIIA - 5,0. Tradycją naszej szkoły jest wręczanie absolwentom "Zeusków". Zeuski w tym roku zostały wręczone w 8 kategoriach: omnibus, szkoła mój dom, przodownik pracy, mól książkowy, złote trampki, mistrz savoir - vivre, mistrz kabaretu oraz sto pytań do... Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie matematycznym, historycznym, religijnym oraz konkursie na opowiadnie olimpijskie.  Zostały również wręczone nagrody książkowe za pracę w Samorządzie Uczniowskim, za pracę na rzecz szkoły oraz za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych. Uczniowie którzy uzyskali najwyższą frekwencję otrzymali symboliczne dyplomy. Po głównych uroczystościach uczniowie rozeszli się do klas by odebrać od wychowawców pozostałe świadectwa, pożegnać się z kolegami i koleżankami, a po wszystkim udać się na zasłużony wakacyjny odpoczynek.    

 

UDANYCH WAKACJI !!!!

 

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
    Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
    ul. Kościuszki 88
    17-300 Siemiatycze
  • 85 - 656 15 52 Sekretariat


Galeria zdjęć