Strona główna

Rok szkolny 1999 - 2000 Rok szkolny 2000 - 2001 Rok szkolny 2001 - 2002 Rok szkolny 2002 - 2003 Rok szkolny 2003 - 2004 Rok szkolny 2004 - 2005 Lata szkolne 2005 - 2006 Rok szkolny 2006 - 2007 Lata szkolne 2007 - 2008 Rok szkolny 2008 - 2009 Rok szkolny 2009 - 2010 Rok szkolny 2010 - 2011 Rok szkolny 2011 - 2012 Rok szkolny 2012 - 2013 Rok szkolny 2013 - 2014 Rok szkolny 2014 - 2015 Rok szkolny 2015 - 2016 Rok szkolny 2016-2017 Rok szkolny 2017-2018

Kronika szkolna

Rok szkolny 2016-2017

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

      W czwartek 1 września, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie z rodzicami spotkali się w Gimnazjum Gminnym na rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Na początku pan dyrektor Dariusz Dziedzia serdecznie przywitał wszystkich przybyłych, a szczególnie tych, którzy przekroczyli próg naszej szkoły pierwszy raz. W tym roku naukę rozpoczęło 45 uczniów, których wychwawcami będą: p.Ewa Pura (IA) i p. Agnieszka Kowalczyk (IB). Została również klasom pierwszym i ich rodzicom przedstawiona cała Rada Pedagogiczna. Później minutą ciszy uczciliśmy 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zostały również przedstawione cele i zadania stojące przed szkołą w nowym roku szkolnym oraz najważniejsze zasady panujące w naszym gimnazjum. Na koniec pan dyrektor życzył wszystkim owocnej i satysfakcjonującej pracy.  

 

 

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

      W środę 14 września (IB) i 15 września (IA) klasy pierwsze brały udział w wyjeździe integracyjnym do parku linowego w Wólce Nadbużnej. Wyjazdom oprócz pięknej pogody towarzyszyły emocje związane z pierwszym wyjazdem w nowym gornie oraz z pokonywaniem przeszkód parku. Niektórym tak przypadło do gustu przezwyciężanie trudów parku, że trasę pokonywali kilka razy. Wyjazdy kończyły się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. Wszyscy bardzo miło i wesoło spędzili czas, a przy okazji lepiej się poznali. Każdy już nie może się doczekać kolejnych wspólnych wyjazdów.

 

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniach 16 - 17 września odbyła się 23 edycja akcji śprzatanie świata - Polska przebiega pod hasłem : „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Głównym przesłaniem akcji jest: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w niej udział. Jak widać wszyscy pracowali z uśmiechem na twarzy mogąc przysłużyć się czystszej okolicy. 

 

17 WRZEŚNIA

 

 

WIZYTA STUDENTÓW Z ZAGRANICY

         Projekt PEACE Cross-Cultural Understanding - W dniu 16 września odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście z Gruzji, Meksyku i Albanii. Przygotowali bardzo ciekawe prezentacje na temat swoich krajów, z których pochodzą. Opowiadali o zwyczajach, panujących u nich, a na koniec wszyscy razem zatańczyliśmy i bawiliśmy się przy muzyce. Uczniowie klas trzecich mieli okazję porozumiewać się w języku angielskim, a więc sprawdzili swoją znajomość tego języka w bezpośrednim kontakcie z osobami z zagranicy. Spotkanie bardzo miło wspominamy i czekamy na kolejne!

 

 

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

        W poniedziałek 19 września odbyły się demokratyczne wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz jego opiekuna. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, którego wyniki przedstawiają się następująco: Aleksandra Telatycka - 74 głosy, Jakub Żabiuk - 19, Kamil Pukszon - Baczyński - 10, Gabriel Kużel - 9, Kamila Stępkowska - 7. Opiekunem SU została ponownie p. Agnieszka Kowalczyk. 

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

         Jak co roku, tak i tym razem uroczyście obchodziliśmy Dzień Języków Europejskich w naszej szkole. Z tej okazji została przygotowana dekoracja na holu dolnym oraz plakaty na korytarzu na I piętrze. Każda klasa miała za zadanie w ciągu 2 tygodni (12 – 23 września) wykonać plakat dowolną techniką promujący jeden z wylosowanych krajów europejskich: Polskę, Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Rosję lub Wielką Brytanię. Odpowiedzialna grupa z każdej klasy za przygotowanie plakatu – do 5 osób.

Na drugiej godzinie lekcyjnej nauczyciele języków obcych przeprowadzili dyktanda dla wybranych osób z każdej klasy.

Dyktando z języka angielskiego pisały osoby z klasy I A i I B.

Dyktando z języka niemieckiego pisali uczniowie z klasy II B i III B. 

Dyktando z języka rosyjskiego pisali uczniowie z klasy II A i III A. 

Dyktanda te zostały sprawdzone przez nauczycieli uczących danego języka obcego w szkole. W tym dniu na przerwach rozbrzmiewała na korytarzach muzyka po polsku, rosyjsku, niemiecku i po angielsku.

      Wykonane przez uczniów plakaty promujące dany kraj europejski oceniło Jury składające się z pana dyrektora, pani Kowalczyk i pani Puch.

     Dla najlepszych uczestników zostały przyznane nagrody (talony na nieodpytywanie oraz słodycze) za I, II i III miejsce pod względem poprawności napisania dyktanda oraz I, II i III miejsce za najlepiej wykonane plakaty pod względem estetyki, treści oraz formy przekazu.

    Uroczystość obchodów Dnia Języków Europejskich w naszej szkole została przygotowana przez nauczycieli języków obcych, a mianowicie: panią Maję Kożuchowską, panią Urszulę Jermakowicz oraz panią Krystynę Janczuk.

opr. p. K. Janczuk

 

DZIEŃ ŚLIWKI

        22 września w czwartek odbył się dzień śliwki prowadzony przez gospodarzy miesiąca wrzesień- klasę 3A. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kolorach fioletu. Najwięcej osób ubrało się na ten kolor w klasie 1A. Na korytarzu było sprzedawane ciasto, babeczki i ciasteczka ze śliwkami. Na ostatniej godzinie lekcyjnej odbyła się familiada rodziny Olszewskich i Kłopotowskich oraz rodziny Niewiarowskich. Rodziny rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach przewijała się oczywiście śliwka. Lepszą w konkursach okazała się rodzina Olszewskich i Kłopotowskich. Wygrana drużyna została nagrodzona.

opr. A.Olszewska, E. Orzepowska

 

 

 

SPEKTAKL "DZIADY"

 

DZIEŃ KUKURYDZY

        29 września z incjatywy klasy IIIA odbył się dzień kukurydzy. Na ostatniej godzinie lekcyjnej zostały przeprowadzone róne konkurencje związane z tematyką kukurydzy - qiuz, jedzenie popcornu na czas, tor przeszkód i inne. Najlepsi w poszczególnych konkursach zostali oczywiście nagrodzeni.   

opr. A.Olszewska, E. Orzepowska    

 

 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

          Jak szkolna tradycja nakazuje, by nowi uczniowie byli pełnoprawnymi członkami szkoły muszą przejść otrzęsiny. We wtorek 11 października cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej by sprawdzić, czy nowi koledzy i koleżanki nadają się by być uczniami naszej szkoły. Konkurencje przygotował Samorząd Uczniowski, który w różny sposób przetestował pierwszoklasistów. Wszyscy zdali egzamin wzorowo, a przy okazji bawili się wyśmienicie. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie klasy IA, którzy w nagrodę otrzymali kupon chroniący klasę przed sprawdzianem do wykorzystania w dowolnym terminie. Po otrzęsinach odbyła się pierwsza, ale na pewno nie ostatnia w tym roku dyskoteka.

 

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

          W dniu 12 października 2016 roku odbyło się tradycyjne ślubowanie uczniów klas pierwszych. By przywitać całą społecność szkolną i przedstawić swoje zdolności i umiejętności uczniowie kl. IA i IB przygotowali krótką część artystyczną. Tego dnia również uczniowie z klasy IIIb przygotowali uroczystą akademię z okazji: ,,Dnia Edukacji Narodowej’’. Uczniowie zaprezentowali wiersze i utwory muzyczne poświęcone nauczycielom i pracownikom Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach. Na koniec zostały wszystkim pracownikom wręczone symboliczne kwiaty oraz laurki przygotowane przez uczniów.

opr. A. Malinowska

 

DZIEŃ ŻYWNOŚCI

         Z okazji Dnia Żywności uczniowie z klasy IIIB zaprezentowali przyrządzone przez siebie potrawy: dania mięsne połączone z różnorodnymi sosami, kanapki ze zdrowym pieczywem, ciasteczka owocowe i swojskie ciasta. Pozostali uczniowie bardzo chętnie degustowali zaprezentowane potrawy - dlatego bardzo szybko zniknęły one ze stolików!

opr. p. A.Malinowska

 

 

TURNIEJ "KOCHAM CIĘ POLSKO"

         W dniu 27 października 2016 roku - uczennice z klasy IIIB przygotowały szkolny teleturniej pod hasłem: ,,Kocham Cię Polsko’’. Opracowały one kilka konkurencji związanych z naszym krajem, ich mieszkańcami, kulturą i zwyczajami, w których uczestniczyli chętni uczniowie z klas I – III. Grupy zawodników były mieszane, dlatego dziewczęta i chłopcy mogli wzajemnie się uzupełniać podczas udzielania odpowiedzi. Zwycięska drużyna otrzymała w nagrodę słodkości.

opr. p. A.Malinowska

 

 

SPRZĄTANIE CMENTARZY

      W piątek 28 października uczniowie klas IIIA i IIIB wraz z wychowawcami p. E.Czerwiec i p. A.Malinowską udali się na gminne cmentarze, by przed świętem Wszystkich Świętych pomóc w uprzątnięciu grobów i ich otoczenia. Klasa IIIA była w Siemiatyczach Stacji, a IIIB na Świętej Górze Grabarce. Na szczęście pogoda dopisała i wszyscy z pracą uwinęli się bardzo szybko.

 

 

KONKURS HALLOWEEN

          W środę 2 listopada Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na przebranie Halloween. Jury w składzie p.dyrektor, p.A.Puch, opiekun SU i przewodniczący SU wybrali trzy "najładniejsze" przebrania. Wygrała Paulina Puszko z IIA, za nią była Agata Bajena z IIIB, na ostatnim miejscu podium uplasowała się Weronika Kryńska też z IIIB. Wszyscy wygrani, jak i pozostali uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkościami. Gratulujemy im pomysłowości i zdolności artystycznych.  Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą cieszyły się większym zainteresowaniem.

 

 

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

          11 listopada 2016 rok to 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. 

My również uczciliśmy ten dzień podczas akademii zorganizowanej 10 listopada przez klasę IIA wraz z wychowawczynią p.A. Maciejewską. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Po kilku słowach wstępu na temat okazji, która zgromadziła nas na sali, uczniowie klasy IIA poważnie wyrecytowali wiersze oraz przeczytali fragmenty odezw i przemówień z roku 1918. Ich wypowiedzi poprzeplatane były piosenkami autorstwa Jacka Kaczmarskiego i Jana Pietrzaka. 

 

Po południu wszyscy uczniowie spotkali się na holu szkolnym na przeglądzie pieśni patriotycznych. Każda klasa wspólnie zaśpiewała wcześniej wylosowaną pieśń. Podczas przeglądu można było m.in usłyszeć: "Przybyli ułani", "O mój rozmarynie" , "Wojenko, wojenko", "My pierwsza Brygada". Na koniec cała społeczność uczniowska wspólnie zaśpiewała "Piechotę" i  "Białe róże".

 

       Podczas wspólnego spotkania zostały również rozdane medale za rozgrywki międzyklasowe w piłce nożnej chłopców, zorganizowane w październiku przez klasę IIIB. Pierwsze miejsce zajęła klasa IIIB, drugie IIB a trzecie IIA. Nagrodzony został też najlepszy bramkarz rozgrywek - Krystian Kryński i najlepszy zawodnik - Damian Świetliński, obaj z IIIB. 

 

 

DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

      Czwartek 17 listopada był dniem "kolorowych skarpetek". Każdy mógł pochwalić się takimi skarpetkami jakimi ma - zwariowanymi, śmiesznymi i przedziwnymi.

 

 

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA – 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY - 2016

       Od początku listopada nasza szkoła wraz z innymi siemiatyckimi szkołami uczestniczyła w kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".  Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach wychowawczych dotyczących praw dziecka oraz przemocy i niedożywieniu wśród dzieci i młodzieży oraz wykonali plakaty związane z tematem kampanii. Dnia 18.11.2016r. uczniowie klas drugich wzięli udział w marszu ulicami Siemiatycz kończącym kampanię. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka.

      W dniu 7.11.2016r nauczyciele naszej szkoły odbyli szkolenie rad pedagogicznych w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach nt: "Algorytmy postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży" prowadzonej przez terapeutkę Centrum Ochrony Dziecka i Rodziny.

opr. K.Sadowska 

 

 

"ELEKTROŚMIECI"

      W poniedziałek 14 listopada uczniowie klasy IB brali udział w prelekcji na temat elektrośmieci. Prelekcję prowadziła pani Anetta Lenkiewicz w ramach współpracy z Fundacją Czysta Ziemia na Rzecz Walki z Odpadami. Fundacja powstała w celu walki o naturalne srodowisko, które na skutek działalności człowieka staje się coraz bardziej zagrożone. Celem spotkania było uświadomienie uczniom jakim zagrożeniem są tzw. „elektrośmieci”. Korzystając na co dzień z urzadzeń elektrycznych i elektronicznych nie traktujemy ich jako niebezpieczne. Stają się takimi jako odpady, czyli zużyte urządzenia których należy się pozbyć. Związki jakie zawierają te urządzenia (rtęć, kadm, PCB, azbest, freon, brom) są niesłychanie szkodliwe zarówno dla środowiska: gleba, wody gruntowe, powietrze, jak również naszego zdrowia. Poniżej można obejrzeć fotorelację z prelekcji:

 

 

"TURNIEJ TRZYMAJ FORMĘ"

               26 listopada w naszej szkole odbyła się IX edycja zmagań sportowych - turniej "Trzymaj Formę". Turniej jest skierowany do uczniów, absolwentów, rodziców oraz nauczycieli szkoły. Głównym celem turnieju jest promocja zdrowego trybu życia, zapobieganie uzależnieniom oraz integrowaniu się uczestników. W ramach rywalizacji przeprowadzono rozgrywki w futsalu, które wygrał zespół "Kasztany". Kolejne miejsca zajęli: Baciki Squad, Gminne, Absolwenci, FC Po Nalewce, S.P.A.M. FC, FC Okoń i FC Napopis.

     Najlepszym zawodnikiem turnieju został Karol Iwaniuk, najlepszym bramkarzem Mateusz Zaręba, królem strzelców - Dawid Leszczyński (IIIA). Miejsca I - III nagrodzono medalami, a na wszystkich uczestników czekał poczęstunek - pyszna szarlotka przygotowana przez panie kucharki ze szkoły. Nagrody rzeczowe, medale, słodycze i napoje zostały sfinansowane z pieniędzy przyznanych przez Wójta Gminy Siemiatycze - pana Edwarda Krasowskiego.

 

 

MIKOŁAJKI

           6 grudnia to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci - czyli Mikołajki. Kolorem królującym tego dnia była czerwień. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najliczniej ubraną na czerwono klasę. Zwycięzcą była klasa IIb, która otrzymała słodkości. Dodatkowo nagrodzoną osobą za przebranie była Kamila Orzepowska z IA. Tego dnia można było wziąć udział w mikołajkowej loterii, która cieszyła się dużym powodzeniem. We wszystkich klasach odbyło się też wzajemne obdarowywanie upominkami. Na pewno każdy z uśmiechem na twarzy opuszczał mury naszej szkoły..szkoda że takich dni w kalendarzu nie ma więcej.

                                           
                                           

 

 

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

      W dniach 7 - 8 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie prowadził pan Marcin Usakiewicz - ratownik medyczny. Uczniowie podczas tego szkolenia dowiedzieli się jakie czynności należy wykonać by zabezpieczyć i utrzymać przy życiu osobę poszkodowaną, do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb. Oprócz zapoznania się z teorią, każdy uczestnik szkolenia mógł praktycznie sprawdzić umiejętność wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. 

 

 

IV MATEMATYCZNY MARATON MIKOŁAJKOWY

      9 grudnia w Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie, czwarty raz odbył się Matematyczny Maraton Mikołajkowy. Poza naszymi uczniami: Gabriela Twarowska (IIIA), Kacper Oksięciuk (IIIA) i Mateusz Kondraciuk (IIIB) w konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół: Gimnazjum nr 1 w Siemiatyczach, Gimnazjum nr 2 w Siemiatyczach, Gimnazjum w Grodzisku, Gimnazjum w Perlejewie, Gimnazjum w Ciechanowcu. Uczniowie mieli do pokonania 42 zadania. Niestety w tym roku nasi uczniowie nie uplasowali się na podium, ale jak to mówią ćwiczenie czyni mistrza. 

 

 

 

DZIEŃ ŚPIOCHA

            W czwartek 15 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Śpiocha - każdy chętny mógł tego dnia przyjść do szkoły w najfajniejszej piżamie jaką posiada. Wszystkie osoby które się przebrały otrzymały słodkości i nie były tego dnia pytane.                                                                                                           

 

 

BOŻE NARODZENIE

          Czwartek 22 grudnia był dniem nastrajającym wszystkich na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Z samego rana wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się by wspólnie obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe. Zostały one przygotowane przez księży pracujących w naszej szkole: ks.J.Awksietijuka i ks.K.Dobrogowskiego oraz uczniów. Świąteczny charakter spotkania  podkreśliły też śpiewane później przez poszczególne klasy kolędy oraz odśpiewane wspólnie piosenki świąteczne. Następnie wszyscy się rozeszli do swoich klas, by wspólnie spędzić czas podczas spotkań wigilijnych.  

 

 

CHOINKA NOWOROCZNA

      W czwartek 19 stycznia odbyła się w naszej szkole choinka noworoczna, kończąca semestr pierwszy. Najpierw odbyły się wybory Miss i Mistera GG 2017. Kandydaci musieli przejść przez szereg konkurencji, sprawdzających ich zdolności, umiejętności, wiedzę oraz poczucie humoru. Ostatecznie konkurs wygrali przedstawiciele klasy IIIA. Nowej Miss i Misterowi serdecznie gratulujemy. Po wyborach odbyła się dyskoteka, trwająca do późnego wieczora. Uczestnicy dyskoteki mogli zakupić napój w kawiarence, skosztować przygotowaną przez panie z kuchni szarlotkę oraz pizzę. Wszyscy bawili się wyśmienicie. 

 

 

 

Z WALENTYNKOWĄ WIZYTĄ W ZAKŁADZIE OPIEKI LECZNICZEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W BACIKACH ŚREDNICH ORAZ SZKOLNE WALENTYNKI

        W dniu 14.02.2017r. przedstawiciele SU odwiedzili pensjonariuszy ZOL-u, aby w ten szczególny dzień – okazywania miłości być blisko tych, którzy tego potrzebują. Małe prezenty w postaci mięciutkich poduszeczek i kocyków miały być miłym walentynkowym dodatkiem. Spotkanie to bardzo dobrze wpłynęło na samopoczucie gimnazjalistek, które wróciły do szkoły „naładowane” pozytywnie. Wysoki poziom energii spowodował, że w szkole przeprowadziły gimnazjalistom „Randkę w ciemno”. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili.

        Tego dnia w szkole zrobiło się czerwono. Zorganizowana została poczta walentynkowa oraz "Randka w ciemno" podczas której para mogła wygrać spacer z panem dyrektorem po szkolnym korytarzu lub romantyczny obiad we dwoje. Po tych wszystkich atrakcjach uczniowie mogli uczestniczyć w dyskotece.

opr. K.Sadowska

 

 

APEL SZKOLNY

     W poniedziałek 6 marca, na holu szkolnym odbył się apel szkolny. Pan dyrektor tego dnia podsumował zakończony już jakiś czas temu semetr I. Wyróżnił uczniów z najwyższymi średnimi, którzy za swoje wyniki otrzymali jednorazowe stypendium oraz tych którzy mieli 100% frekwencję. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. 

     Na koniec pan dyrektor wręczył medale za udział w zorganizowanym przez IIA turnieju w piłkę nożną dziewcząt. W zawodach trzecie miejsce zajęła IA, drugie IIA, a pierwsze IIIA. 

 

 

 

TURNIEJ W TENISA STOŁOWEGO

          6 marca obchodzony jest Światowy Dzień Tenisa. W związku z tym klasa IB zorganizowała międzyklasowy turniej w tenisa stołowego, który zakończył się 9 marca. W turnieju udział wzięli dziewczyna i chłopak z każdej klasy. Ostateczne wyniki przedstwiają się następująco:

Dziewczyny: I miejsce - IIIB, II miejsce - IIA, III miejsce - IIIA

Chłopcy: I miejsce - IIB, II miejsce - IB, III miejsce - IIIA.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone wkrótce.

 

 

DZIEŃ KOBIET

         Jak co roku 8 marca wszystkie dziewczyny z naszej szkoły chodziły ukwiecone przez męską część gimnazjum. Tego dnia każda dziewczyna, która miała na sobie spódnicę nie była pytana. Na długich przerwach można było usłyszeć piosenki o kobietach, przygotowane przez marcowego gospodarza szkoły - klasę IB. Dzień na pewno uminął wszystkim w bardzo pozytywnych nastrojach.

        Dwa dni później, swoje święto obchodzili chłopcy, którzy rówież zostali obdarwani drobnostkami przez swoje koleżanki. Tego dnia na długich przerwach można było usłyszeć piosenki, tylko tym razem o mężczyznach. Chłopak, który pojawił się w szkole w koszuli nie był pytany przez nauczycieli. Wszystkim Paniom i Panom życzymy samych takich pozytywnych dni.

 

 

II SIEMIATYCKI BIEG PAMIĘCI O KATYNIU

         12 kwietnia ponad dwustu uczniów (również z naszego gimnazjum) wzięło udział w II Siemiatyckim Biegu Pamięci o Katyniu. Celem biegu jest uczczenie pamięci policjantów, żołnierzy, strażaków i wszystkich Polaków bestialsko zamordowanych przez sowietów w 1940 roku. Bieg rozpoczął się uroczystym apelem poległych przy Dębie Pamięci posadzonym przy siemiatyckim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II. Dąb poświęcony jest porucznikowi Kazimierzowi Niewiarowskiemu zastrzelonemu strzałem w tył głowy w 1940 r. w Katyniu. Uczniowie przebiegli ulicami miasta do naszego Gimnazjum Gminnego. Tu właśnie rośnie kolejny Dąb Pamięci poświęcony mieszkańcowi Siemiatycz, aspirantowi policji Janowi Płońskiemu, który został zamordowany przez NKWD w 1940 r. w Twerze. Na mecie uczestnicy biegu uczcili minutą ciszy pamięć bohatera. Pod dębem złożono kwiaty i zapalono znicze. Oprócz uczniów szkół z Siemiatycz i terenu powiatu siemiatyckiego udział brali też przedstawiciele samorządów, instytucji samorządowych, oraz dyrekcje szkół.

 

KONKURS CZYTELNICZY

        W poniedziałek 24 kwietnia odbył się konkurs czytelniczy. Uczniowie ze wszystkich klas byli zobowiązani wziąć udział w różnych konkurencjach, typu: narysowanie okładki do wylosowanego tytułu książki, ułożenie wierszyka, żonglerka piłką nożną, rapowanie rymowanek, kręcenie hula - hop, skakanie na skakance oraz różnego rodzaju quizy i zadania. Nagrodą dla zwycięskiej klasy była ufundowana przez szkołę i organ prowadzący wycieczka do Siedlec do kręgielni, kina i galerii. Najlepsza okazała się klasa IIB. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

 

 

 

MARSZ BIAŁO - CZERWONY

       W czwartek 27 kwietnia z okazji 226 rocznicy uczwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi po raz drugi Zespół Szkół w Siemiatyczach zorganizował "Marsz Biało - Czerwony". Mimo, że pogoda nie dopisała ok pół tysiąca uczniów siemiatyckich szkół (w tym i naszej) przeszło ulicami miasta by w ten sposób wyrazić swój szacunek do symboli i barw narodowych.

 

 

 

AKADEMIA 3 MAJA

     W dniu 4 maja w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. 

Uczniowie klasy IA pod opieką pani K. Kasperuk i E. Pury , zaprosili oglądających do retrospekcji i przeniesienia się do XVIIIw. Wówczas to miał miejsce Sejm Wielki, który obrady uwieńczył uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, będącej próbą naprawy Rzeczpospolitej.

     Widzowie mogli wysłuchać poselskich debat, zobaczyć twórców Konstytucji, wczuć się w klimat epoki stanisławowskiej, co dodatkowo ułatwiały przebrania uczniów klasy IA występujących w przedstawieniu.

 

 

ZBIÓRKA PIENIĘDZY POTRZEBUJĄCYM

        W piątek 5.05.2017r. w naszej szkole zorganizowana była akcja zbierania pieniędzy na rzecz rodziny państwa Łopuskich, która straciła w pożarze dorobek swojego życia. W ramach akcji w tym dniu SU sprzedawał ciastka, ciasta i inne słodycze oraz napoje. Udało się zebrać 700zł. Cały dochód został przekazany p. Łopuskim, których dzieci są absolwenatmi naszego gimnazjum. Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę, serdecznie dziękujemy.

 

 

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA

        W dniach 7 – 13 maja w ramach polsko – niemieckiej wymiany młodzieży pt. „Przyjaciele bez granic” gościliśmy w naszej szkole 14 uczniów ze szkoły podstawowej w Menz (gmina Gransee) wraz z dwiema opiekunkami: panią dyrektor Angelą Stegemann i panią Marią Brehe.

        Z naszej strony w wymianie brało udział 14 uczniów z klas pierwszych gimnazjum pod opieką pani Ewy Pury i pani Krystyny Janczuk, która pełniła również rolę tłumacza.

        Pobyt gości w Polsce rozpoczęliśmy od spotkania młodzieży z władzami Urzędu Gminy w Siemiatyczach. Pierwszego dnia obie grupy uczestniczyły w lekcji  języka angielskiego, a w ramach zajęć sportowych uczyły się tańczyć belgijkę. W poniedziałek po południu uczniowie wzięli też udział w zajęciach rekreacyjnych w parku linowym w Wólce Nadbużnej, zakończonych zabawą przy ognisku z harcerzami.

       Plan pobytu gości z Niemiec był bardzo bogaty. Zorganizowano wycieczkę do Białegostoku i wioski indiańskiej w Puszczykówce. Uczniowie zwiedzili też muzeum w Białowieży, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz  Świętą Górę Grabarkę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też wspólne zajęcia sportowe organizowane w sali gimnastycznej gimnazjum oraz w parku wodnym w Hajnówce.

      Młodzież uczestnicząca w wymianie stwierdziła, że dzięki takim spotkaniom lepiej mogła poznać różnice kulturowe, historię i język obu państw. 

      W ostatnim dniu pobytu w Siemiatyczach podczas pikniku szkolnego organizowanego przez Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach młodzież z obu krajów brała udział we wspólnej  scence przygotowanej pod opieką pani K. Janczuk.

      Ostatniego dnia Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski, dyrektor, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum Gminnego pożegnali gości, wręczając im drobne upominki.  Gimnazjaliści będą długo wspominali swoich kolegów i koleżanki z Niemiec, zwłaszcza że zawiązały się nowe przyjaźnie. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i wymiany numerów telefonów, a niektórym przy pożegnaniu zakręciła się łezka w oku.

       Wymiana mogła się odbyć dzięki współfinansowaniu przez organizację międzynarodową Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Gminę Siemiatycze.

 

FESTYN SZKOLNY

      W dniu 12.05.2017r w naszej szkole odbył się festyn zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Siemiatycze. Zaszczycili nas też swoją obecnością goście z partnerskiej gminy Gransee w Niemczech, ze szkoły podstawowej im. Teodora Fontane w Menz, którzy przybyli do Siemiatycz w ramach realizacji projektu wymiany polsko-niemieckiej.

     Na początku członkowie kółka teatralnego przedstawili trawestację „Zemsty” A. Fredry, przygotowaną pod opieką pani Katarzyny Terebun. Uatrakcyjnieniem naszej imprezy była również scenka pt. „Na lekcji – Im Unterricht” w języku niemieckim i polskim przygotowana przez panią Krystynę Janczuk i uczniów klas pierwszych biorących udział w tegorocznej wymianie młodzieży.

    Następnie odbył się „Konkurs Talentów”. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze wszystkich przybytych szkół. Naszą szkołę reprezentowały: Dominika Klimaszewska z piosenką pt. „Laleczka z saskiej porcelany”  Anny Patrini oraz Dominika Płonowska, która zaśpiewała  „Derniere Danse” Indily. Ciekawą atrakcją były tańce polskie przygotowane przez grupę taneczną ze Szkoły Podstawowej w Tołwinie.

    Występy były bardzo oryginalne i ciekawe. Uczniowie swoimi umiejętnościami udowodnili, że naprawdę mają talent. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk dyrektora pana Dariusza Dziedzi pamiątkowe dyplomy.

   Tę część zakończono piosenką „Nasza szkoła” w wykonaniu Dominiki Klimaszewskiej uczennicy klasy III GG Siemiatycze. Niewątpliwym atutem imprezy byli Aleksandra Olszewska i Patryk Turbaczewski, którzy wspaniale prowadzili imprezę.

   Po wręczeniu nagród wszyscy przeszli na boisko szkolne, na którym czekały na uczniów liczne atrakcje. Wiele emocji budziło stanowisko chemiczne z wybuchającym wulkanem przygotowane pod opieką pani Agnieszki Malinowskiej. Na uczniów czekały zagadki w języku niemieckim, angielskim i polskim (aby nasi niemieccy goście mogli uczestniczyć w konkursach) oraz loteria fantowa dzięki której każdy uczeń wrócił z imprezy z drobnym upominkiem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Policji, Straży Pożarnej i ratownika medycznego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak działa drukarka 3D zaprezentowana przez naszego absolwenta pana Macieja Skawińskiego. Wszyscy gimnazjaliści chętnie jeździli gokartami, strzelali z łuku czy paintballa. Na naszym pikniku nie zabrakło również kiełbasek z grilla, lodów czy domowego ciasta, które zostało przygotowane przez mamy naszych uczniów (którym dziękujemy za pomoc).

    Mamy nadzieję, że wszyscy  uczestnicy wspaniale spędzili z nami ten dzień.

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

           W piątek 23 czerwca cała społeczność szkolna spotkała się na hali sportowej, by podsumować kończący się rok szkolny. Gościem specjalnym uroczystości był Wójt Gminy Siemiatycze, pan Edward Krasowski. Na samym początku pan dyrektor przywitał wszystkich zgromadzonych oraz krótko podsumował pracę i sukcesy uczniów w mijającym roku. Później głos zabrał pan wójt oraz rodzice uczniów klas trzecich. Po krótkich przemówieniach trzecioklasiści złożyli ślubowanie absolwenta. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem wraz z nagrodą książkową i upominkami ufundowanymi przez Gminę Siemiatycze. Trzecioklasiści, ktorzy otrzymali średnią minimum 5,0 wpisali się do "Złotej Księgi". Wśród nich były: Julia Kłopotowska, Aleksandra Olszewska, Ewelina Orzepowska, Gabriela Twarowska - uczennice klasy IIIA oraz Aleksandra Dmitruk z IIIB. Później zostały wręczone nagrody za 100% frekwencję, pracę na rzecz szkoły, reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych oraz medale za turniej tenisa stołowego. Tradycyjnie zostały absolwentom wręczone "Zeuski" w kategoriach: omnibus, szkoła mój dom, przodownik pracy, mól książkowy, złote trampki, mistrz savoir - vivre. Po oficjalnej części uczniowie klas drugich wyróżnili niektórych absolwentów, wręczając im nagrody: "Literacka nagroda Nobla", "Złoty pędzel", "Diamentowa piłka", "Anielski głos", "Superoko", "Superblondynka", "Najbardziej oryginalna fryzura" i wiele innych. Wychowawczynie klas trzecich również zostały nagrodzone. Otrzymały ordery "Za odwagę i ryzyko", za to, że wytrzymały z tymi bujnymi indywidualnościami przez trzy dłuuuugie lata. Na koniec uczniowie klas trzecich pożegnali się ze szkołą, nauczycielami, pracowanikami i uczniami z k las młodszych. 

   Po głównych uroczystościach uczniowie rozeszli się do klas by odebrać od wychowawców pozostałe świadectwa, pożegnać się z kolegami i koleżankami, a po wszystkim udać się na zasłużony wakacyjny odpoczynek. ​

 

 

UDANYCH WAKACJI !!!

 

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
    Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach
    ul. Kościuszki 88
    17-300 Siemiatycze
  • 85 - 656 15 52 Sekretariat


Galeria zdjęć